Львів не цікавий інвесторам?

На думку експертів, корупція, зловживання владою, нестабільність законодавства та політичної ситуації у державі відлякують потенційних інвесторів від міста 

На думку експертів, корупція, зловживання владою, нестабільність законодавства та політичної ситуації у державі відлякують потенційних інвесторів від міста 

Іноземні інвестори, як з’ясувалося, не поспішають вкладати гроші у Львів. Зокрема, обсяг іноземних інвестицій за останні дев’ять місяців скоротився на 20%, порівняно з аналогічним періодом торік. Спад грошових вливань здебільшого обумовлений скороченням на 22% надходжень від іноземних партнерів у фінансову сферу міста. 

Менше інвестицій у важливі галузі

Цьогоріч у Львові зменшилось інвестування у фінансову діяльність на 

14,2 млн доларів, промисловість – 3,5 млн доларів і торгівлю – менш ніж на 

1 млн доларів. Найбільше іноземних вкладень в операції з нерухомістю та у діяльність транспорту і зв’язку. Загалом за роки незалежності обсяг прямих іноземних інвестицій, вкладених в економіку міста, на 1 жовтня 2011-го становив 864,3 млн доларів, або майже дві третини від загальнообласного обсягу. 

Згідно з даними Головного управління статистики у Львівській області, за дев’ять місяців 2011-го у підприємства Львова було залучено 64,4 млн доларів прямих іноземних інвестицій, що становить понад половину від обсягу надходжень в економіку Львівщини.  

Більше 81% обсягу іноземного капіталу забезпечили партнери з чотирьох країн: Польщі – 354 млн доларів, Австрії – 155 млн доларів, Кіпру – 126 млн доларів, США – 69 млн доларів.  
Так, на 1 жовтня 2010-го найбільші обсяги інвестицій залучено: у фінансову діяльність – 56,6% від загального обсягу, операції з нерухомим майном, оренду, інжиніринг та надання послуг підприємцям – 17,2%, діяльність пошти та зв’язку – 5,4%, виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів – 4,9%, торгівлю – 4,7%. 
Серед підприємств міста з найбільшими обсягами прямих іноземних інвестицій, залучених у 2011-му, є:  ПАТ “Фольксбанк”, ТзОВ “Технопарк ЛЗТА”, ТзОВ  Торговий дім “Міст Експрес”, ТзОВ “Аве Умвельт Україна” та інші. 

ДО ТЕМИ

Загалом Львівщина за дев’ять місяців цього року змогла залучити 119,1 млн доларів прямих іноземних інвестицій, що на 23,3% більше, ніж за відповідний період торік, інформує ГУ статистики Львівської області. Так, лідером із іноземних інвестицій в області є Польща, Швейцарія та Австрія та Німеччина. Загалом, за останні дев’ять місяців вкладення в економіку області здійснили інвестори з 28 країн світу.  За словами Богдана Яциковського, начальника головного управління економіки та промислової політики Львівської ОДА, в області ситуація зі залученням інвестицій іде добре. “Найбільше залучено інвестицій у ТзОВ “Кроно –

 Україна”, ПАТ “Плюс банк” та ТзОВ “Ліоні”, – каже посадовець. 

Причини, які відлякують

Є кілька об’єктивних причин, які зумовлюють небажання іноземного бізнесу працювати у Львові, розповів “Пошті” Зеновій Бермес, президент Асоціації роботодавців Львівщини, голова громадської ради при Львівській ОДА. “По – перше, у нас ніхто не займається інвестиційною привабливістю. За винятком того, що проводимо теоретичні заходи, інвестиційні форуми, які не закінчуються пожвавленням інвестиційної діяльності у місті”, – каже Зеновій Бермес.
Другою причиною співрозмовник вважає корупцію. “Корупція і зловживання владою – це причини того, що Львівщина має негативний імідж”, – вважає експерт. Проблемним питанням нашого міста, Зеновій Бермес вважає небажання влади змінювати ситуацію, недосконале українське законодавство, зокрема Податковий кодекс, і те, що інвестиції не дуть у виробництво. “Доки інвестиції не будуть йти у виробництво, ми нічого доб­рого не будемо мати. Важливо, щоб інвестиції йшли в інноваційну діяльність. Це має бути магнітом, який притягує інвестора. Навіть такий магніт, як низька вартість місцевої робочої сили не спрацьовує”, – зазначає Зеновій Бермес.
Так, Ростислав Сорока, голова ради підприємців Львівщини, вважає, що Львів не є чимось виокремленим із загальноукраїнського контексту. 
“Ситуація майже однакова у всій країні. Інвестиції заморожені. Не бачу великих інвестиційних потоків”, – каже “Пошті” Ростислав Сорока. 
“Я працюю з малим і середнім бізнесом. Наші компанії думають про розвиток, але до нас не приходять нові, масштабні проекти ззовні. Закордонні компанії моніторять український ринок і бачать, що відбувається з тими, хто вже тут працює”, –
переконаний співрозмовник.
Основною причиною спаду інвестицій у Львові він вважає нестабільність законодавчого поля. “У зв’язку з прийняттям Податкового та Митного кодексів останні два роки це втрачений час”, – каже Ростислав Сорока. 
Експерти вважають, що у найближчому майбутньому змін на краще з іноземними інвестиціями очікувати не варто. 
КОМЕНТАР

Андрій Садовий,міський голова Львова:

Ярослав Рущишин, секретар Ради підприємцівпри Верховній Раді України,член комітету підприємців Львівщини:

- Є певна ситуація в країні. Якщо дивитись ситуацію в Україні, то міста віддзеркалюють динаміку держави. Львів, не є самодостатнім містом із Магдебурським правом! Інвестиційний клімат на Львівщині віддзеркалює загальний клімат в Україні. Не може бути температура лівої руки інша, наприклад, від температури правої ноги. Як є одна температура тіла, так і є один інвестиційний клімат у державі. На мою думку, аналізувати окремо інвестиційні клімати по містах - некоректно. Інвестор в першу чергу йде в певну державу і вивчає її закони. У Львові діють ті ж самі закони, що у всій Україні. Ми в єдиній системі. У нас єдина податкова база, єдине відношення тих чи інших служб.  
- Інвестиційний клімат Львівщини не покращується. Сьогодні до нас не йдуть інвестори. На економіний клімат впливає соціальна, економічна і політична ситуація у державі. Я повернувся з-за кордону, там йде мова про політичні репресії на Україні, і про забирання капіталів із України. Нездорова політична ситуація єдина причина, чому до Львова не йдуть інвестиції. Коли інвестори бачать порушення законодавства, вони починають відчувати незахищеність своїх капіталів, а гроші люблять спокій. Гроші не йдуть туди, де передреволюційна ситуація. 
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7698 / 1.62MB / SQL:{query_count}