Табу на офіси У квартирах

Зміни до Житлового кодексу не дозволяють використовувати житло для комерційної діяльності

Зміни до Житлового кодексу не дозволяють використовувати житло для комерційної діяльності

Парламент прийняв зміни до Житлового кодексу, в якому заборонив використовувати житлові приміщення для виробничих потреб. Юристи зазначають, що ця новація дозволить ліквідувати в колишніх квартирах не лише офіси, але й аптеки, перукарні, крамниці та відділення банків.

Так, у Міністерстві соціальної політики кажуть, що виробнича діяльність може бути пов’язана не лише безпосередньо з процесом випуску товарів, а й з керуванням будь-яким підприємством. 

Тим часом рієлтери сподіваються, що президент не підпише цей документ.  Ірина Яремко, голова Львівської рієлтерської палати, вважає, що не варто особливо турбуватися тим підприємцям, які мають на перших, других поверхах у житлових будинках облаштовані офіси чи інші підприємства комерційної діяльності. “Механізму про зворотний процес ще не пророблено, зміни до Житлового кодексу не підписав президент. Думаю, що спеціалісти знайдуть багато технічних помилок у змінах до закону і повернуть на доопрацювання”, – каже  “Пошті” Ірина Яремко.

“Усі житлові будинки спроектовані ще у 70-х роках, згодом перший  поверх переважно віддавали на якісь комерційні потреби. Нині ж сама забудова нових кварталів передбачає, що на першому поверсі можуть працювати хімчистка, фотостудія, перукарня. Цивільний кодекс говорить, що власник житла має право розпоряджатися своїм житлом за власним бажанням. Люди, які законно пройшли процедуру про перевід житла у нежитло, не мають підстав для хвилювання”, – певна співрозмовниця.

“Уявіть собі картину – у всьому Львові на першому поверсі перестали працювати перукарні та кабінети стоматології. І куди маємо ходити?! Це – абсурд! Наприклад, театр ім. М. Заньковецької теж знаходиться в напівжитловому кварталі, – продовжує співрозмовниця. – Я певна, що зміни до закону не будуть підписані і зворотного процесу не буде. Можливо, буде більше претензій до комерційних структур, які розміщені на других, третіх поверхах. Складніше буде відкрити магазин або офіс тим, хто тільки планує це зробити. Зараз, очевидно, буде якась пауза, поки все втихомириться, стане на свої місця. Можливо, відділ міськради, який займається видачею дозволів і переведенням житла у нежитло, щоб не обнадіювати людей, тимчасово припинить прийом документів”, – каже Ірина Яремко. 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9278 / 1.54MB / SQL:{query_count}