Валюта без паспорта

Правила обміну валюти можуть змінити. Максимальний розмір “суми без паспорта” становитиме тисячу доларів 

 Правила обміну валюти можуть змінити. Максимальний розмір “суми без паспорта” становитиме тисячу доларів 


Обміняти іноземну валюту можна буде без ксерокопії паспорта. Так, керівництво Нацбанку вчора обіцяло внести корективи в цю процедуру. НБУ своїм рішенням про необхідність пред’явлення паспорта під час обміну валюти практично зупинив валютні операції. Аби виправити ситуацію, НБУ вирішив трохи спростити процедуру. Зокрема, за інформацією “Комерсант-Україна”, незабаром здати іноземну валюту можна буде, лише пред’явивши паспорт, не роблячи його копії. Тим часом працівники обмінних пунктів кажуть, що чули про спрощену систему валютоообмінних операцій, але у комп’ютері закладено ще не змінену програму, і ксерокопія першої сторінки – обов’язкова.
Як повідомив перший заступник голови НБУ Юрій Колобов, одним із пунктів рішення може стати введення максимальної суми валюти, яку можна буде обміняти “по-старому” – без паспорта. Раніше передбачалося, що максимальна “сума без паспорта” може становити еквівалент 1000 доларів.  „Клієнту достатньо буде показати якийсь документ, не випускаючи його з рук і без зняття ксерокопії документа”, – зазначило джерело в НБУ. Одночасно Нацбанк  буде перевіряти банки та агентські пункти на предмет безпідставних відмов громадянам у обміні валюти.
Попереднє рішення регулятора вже спричинило психологічний тиск на скупників валюти, і обсяги тотального скуповування доларів населенням після рекордного показника вересня – 2 млрд доларів – скоротяться щонайменше на третину. Головною причиною зниження міжнародних резервів Нацбанку на 3,26 млрд доларів у вересні стало активне скуповування валюти населенням. 
Як повідомив Юрій Колобов, за перший місяць осені населення продало банкам 1,5 млрд доларів, а купило більш ніж удвічі – 3,5 млрд доларів. “Переоцінка валют, які є у нас в резервах, що відбулася у вересні, також мала місце, але ажіотажне перевищення попиту з боку населення над продажем в окремі дні становило понад 200 млн доларів”, – сказав він.
За словами Колобова, при цьому чисте негативне сальдо операцій НБУ на міжбанку досягло 1,9 млрд доларів. Колобов підкреслив, що основний попит на валюту, який фіксується як купівля її громадянами, формував тіньовий ринок продажу товарів. Представник одного з найбільших банків вважає, що попит на валюту у вересні спровокували оприлюднені у пресі девальваційні прогнози псевдоаналітиків. “На хвилі паніки почали скуповувати валюту, оскільки у населення почала накопичуватися гривня. Серед зовнішніх чинників – ситуація на світових ринках, через яку інвестори виводять гроші з ринків, що розвиваються, що видно як з продажу держоблігацій нерезидентами, так і з “натягнутого” платіжного балансу”, – відзначив банкір. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7828 / 1.55MB / SQL:{query_count}