Підприємцем можна стати за три дні

Охочим до бізнесу дозволили реєструватися через інтернет, але це не полегшило їм життя. Упродовж останніх років Львівщина займала передові позиції щодо кількості охочих зареєструвати власний бізнес. Так, торік в області зареєструвалися 14 тисяч підприємців фізичних осіб, у Львові – 4 тисячі. Загалом на Львівщині близько 100 тисяч підприємців і 19 тисяч малих приватних підприємств.

Охочим до бізнесу дозволили реєструватися через інтернет, але це не полегшило їм життя

Упродовж останніх років Львівщина займала передові позиції щодо кількості охочих зареєструвати власний бізнес. Так, торік в області зареєструвалися 14 тисяч підприємців фізичних осіб, у Львові – 4 тисячі. Загалом на Львівщині близько 100 тисяч підприємців і 19 тисяч малих приватних підприємств. Водночас із початку 2011-го внаслідок посилення фіскального тиску понад 56 тисяч підприємців згорнули легальний бізнес. При цьому протягом І кварталу кількість тих, хто розпочав справу, зменшилася на третину, порівняно з аналогічним періодом торік, інформує офіційний сайт Національної координаційної ради підприємців України.
До слова, 18% зведеного обласного бюджету наповнюється за рахунок малого і середнього бізнесу. Таку цифру озвучив губернатор Львівщини Михайло Цимбалюк. 
На допомогу підприємцям
Щоб полегшити і пришвидшити роботу підприємців, Міністерство юстиції затвердило порядок держреєстрації юридичних та фізичних осіб-підприємців через інтернет. Відповідний наказ підписав міністр юстиції Олександр Лавринович, повідомили „Пошті” у прес-службі відомства. Затверджений Мін’юстом порядок установлює загальні принципи подання електронних документів для проведення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців із використанням інтернету. Наказ також регламентує порядок обігу цих документів.
Згідно з наказом, для реєстрації юридичної особи або фізичної особи-підприємця необхідно буде звернутися до держреєстратора (нині ці повноваження покладено на Державну реєстраційну службу України), який надасть заявникові доступ до спеціаль­ного веб-сайта в інтернеті. Через веб-сайт можна буде заповнити реєстраційну картку та подати документи, необхідні суб’єкту підприємницької діяльності для реєстрації. Порядок також передбачає можливість подачі необхідних для реєстрації документів через нотаріуса. У такому випадку документи будуть засвідчені електронним цифровим підписом нотаріуса. Згідно з наказом Мін’юсту, держреєстратор буде зобов’язаний двічі на день (у першій та другій половині дня) перевіряти наявність нових заяв для проведення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців. При цьому заявнику автоматично надсилатиметься повідомлення, що підтверджуватиме факт одержання заяви. Проходження та розгляд поданих документів також можна буде відстежувати в інтернеті через указаний сайт. У разі відмови у проведенні держреєстрації заявник отримає про це повідомлення в електронній формі, а також у паперовому вигляді – не пізніше трьох робочих днів від дня отримання заяви. У разі реєстрації замовник отримає про це повідомлення у вигляді електронного документа та на паперовому носії за вказаною заявником адресою, – розповіли “Пошті” у  прес-службі Мін’юсту. 
Думка експертів
У потрібності цього закону не сумнівається Ростислав Слав’юк – професор, доктор економічних наук, завідувач кафедри банківської справи Львівського інституту банківської справи Університету банківської справи НБУ. “Наскільки це буде реалізовано, невідомо. Спрощення системи реєстрації дуже потрібне. Зареєструватися через інтернет – зручно”, – каже Ростислав Слав’юк.
“Я вважаю, що інтернет-реєстрація пришвидшить роботу підприємців. Важко зараз сказати, наскільки ефективно це працюватиме. Якщо буде бажання, нововведення успішно запрацює до нового року”, – каже Віталій Рисін, декан фінансово-економічного факультету Львівського інституту банківської справи.
Але проблем
не меншає…
У квітні 2010-го у Львові держреєстрацію пройшли півтисячі громадян, щоб отримати статус підприємця, а торік у грудні – лише 177 осіб. Порівняно з минулим роком, цьогоріч не так різко зменшується кількість охочих розпочати власний бізнес. Про це “Пошті” зазначив Андрій Якимів, голова Клубу підприємців Львівської області.
“Що буде за наступні три місяці з підприємцями в Україні – невідомо. Робота підприємців ускладнилась і погіршилась, адже в новому Податковому кодексі нічого оптимістичного немає, це просто бомба сповільненої дії. Хоча нині не спостерігається різкого дисонансу, але думаю, що картина може змінитися вже найближчим часом. Нині все залежить від уряду”, – певен Андрій Якимів.
Інтернет-реєстрація – добре, але питання, як це реально буде працювати? Зокрема, чи не буде зловживань? Проблема полягає ще й у тому, що не всі підприємці вміють користуватися інтернетом, особливо в селах, каже Андрій Якимів. “Днями святкували День підприємця, де мав можливість поспілкуватися з підприємцями  різних райцентрів. Люди не поінформовані, не вміють користуватися комп’ютером та інтернетом”, – резюмує він.
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7802 / 1.58MB / SQL:{query_count}