Осінній перегляд комунальних тарифів

У середині вересня візьмуться за ціни на воду і теплопостачання. Невдовзі в Україні знову переглядатимуть тарифи. У середині вересня візь­муться за ціни на воду і тепло. Над наближенням тарифів до “економічно обґрунтованого рівня” у Національній комісії регулювання ринку комунальних послуг України мізкують ще від початку серпня, відколи орган створили.

У середині вересня візьмуться за ціни на воду і теплопостачання

 Невдовзі в Україні знову переглядатимуть тарифи. У середині вересня візь­муться за ціни на воду і тепло. Над наближенням тарифів до “економічно обґрунтованого рівня” у Національній комісії регулювання ринку комунальних послуг України мізкують ще від початку серпня, відколи орган створили.
Днями відбулося перше відкрите засідання Нацкомісії, на якому її голова Валерій Саратов заявив, що уже через два тижні представлять тарифи “по кожному підприємству”. “Ми сьогодні прийняли дуже важливе рішення, яке регулює ринок води. Чому ми його прийняли? У нас сьогодні є такі випадки, коли дві сусідні області з приблизно однаковим розвитком промисловості подали тариф на воду майже удвічі різний. Одні подали 3,5 тис. грн на одного працюючого, а інші – 4,5 тис. Тепер Комісія це вирівняє за принципами того, що тариф буде зрівняний із середнім показником заробітної плати у промисловості даного регіону”, – передає слова Саратова радіо “Ера-fm”. Розбіжності у цифрах у Комісії пояснюють відсутністю уніфікованої методики формування тарифів. Нагадаємо, Національна комісія регулювання ринку комунальних послуг створена саме для того, аби переглянути тарифи в Україні, створити загальну методику їх розрахунку. Розпочнуть – із цін на воду та тепло для підприємств.
Громадянам також варто бути готовими до збільшення тарифів, адже не припиняє свою діяльність і Національна комісія регулювання електроенергетики. У середу відбулися громадські слухання, на яких і прозвучало кілька думок щодо близького підвищення цін на електроенергію. Зокрема, член цієї комісії Костянтин Теличко повідомив, що вже у грудні НКРЕ може розглянути питання про доцільність підвищення ціни на електроенергію для населення. При цьому він послався на президентську програму реформ – там прописано чіткі кроки: що і коли слід змінювати. Поки невідомо, каже Теличко, наскільки підвищуватимуть тарифи, адже це ще розраховуватимуть. У будь-якому випадку підніматимуть ціни поступово, при цьому найбільш оптимальним є варіант “шестиетапного підвищення тарифу на 25% впродовж трьох років”.
Щоправда, вчора на сайті НКРЕ повідомили, що слова Теличка не є офіційною позицією Комісії. Найближчим часом, заспокоюють у НКРЕ, підвищення тарифів для населення не передбачають.
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4287 / 3.98MB / SQL:{query_count}