Із природою на “Ви”

За забруднення лісу парламентарі збільшили штраф удесятеро

За забруднення лісу парламентарі збільшили штраф удесятеро

Із червня смітити в ук­раїнських лісах стало вкрай дорого. Саме збільшенням штрафів нардепи вирішили боротися з нелегальни­ми сміттярками, відтак минулого тижня підтримали Закон України “Про внесення змін до Кодексу України про адмініст­ративні правопорушення щодо посилення відповідальності за забруднення лісів”. Зміни передбачають посилення відповідальності десятикратним збільшенням штрафів за правопорушення. Тепер порушники змушені будуть викласти з кишені від 51 до 850 грн штрафу.

Щоправда, ефективність такої боротьби вже викликає сумніви у фахівців. За словами Мирослава Пилипіва, начальника лісової інспекції Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, щороку в лісах Львівщини складають тільки… 20-30 адмінпротоколів на нечепур, які вирішили залишити сміття в лісі. Кількість смішна, зважаючи на площу лісів області. Тож, за словами лісівників, із проблемою варто боротись не лише збільшенням штрафів. “Найбільше страждають від сміття ліси біля сіл. Там рідко встановлюють контейнери для сміття, ще рідше облаштовують сміттєзвалища. Людям легше вивести таємно непотріб до лісу. Треба зауважити, що найбільшою проблемою є низька екологічна культура. Якби дітям змалку прививали повагу до природи, багатьох проблем вдалося б уникнути”, – коментує “Пошті” Мирослав Пилипів.

Тезу про екологічне виховання хоч і озвучують не вперше, але на законодавчому щаблі закріпили наразі тільки каральні заходи. Законопроектом встановлено, що відтепер за забруднення лісу стічними водами, хімічними речовинами, нафтою і нафтопродуктами, промисловими і комунально-побутовими викидами, відходами і викидами, що спричиняє його усихання чи захворювання, підприємства сплачуватимуть штраф від 510 до 850 грн, а громадяни – від 51 до 153 грн.

Як уже писала “Пошта”, на початку весни екологи виявили близько двох сотень нових сміттєзвалищ. При цьому кількість стихійних смітників на території Львівщини втричі (!) перевищила кількість легальних. 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8534 / 1.54MB / SQL:{query_count}