Білий пісок має бути дешевшим

На вимогу Антимонопольного комітету України учасники ринку цукру привели оптово-відпускні й роздрібні ціни на продукцію до економічно обґрунтованого рівня

На вимогу Антимонопольного комітету України учасники ринку цукру привели оптово-відпускні й роздрібні ціни на продукцію до економічно обґрунтованого рівня та зобов’язалися дотримуватися виваженої цінової політики. Про це заявила заступник голови комітету Олена Чернелевська.

Вона повідомила про стабілізацію ринку цукру. Зокрема, ціни на білий пісок у роздрібній мережі коливаються від 8,82 грн/кг до 9,14 грн/кг, середня ціна на цей продукт становить 9,07 грн/кг. Водночас, як зазначила заступник голови комітету, нині немає дефіциту цукру. Так, залишки його, за даними статистики (на 01.03.2011) становлять 987 тис. т, зокрема, у сільськогосподарських підприємств – 264 тис. т, у цукрових заводів – 387 тис. т, в оптовій та роздрібній торгівлі – 100 тис. т, в Аграрного фонду – 79 тис. т.

Олена Чернелевська зазначила, що причиною підвищення цін на цукор, яке відбулося у період завершення цукроваріння, стало “розхитування” ринку окремими недобросовісними учасниками внаслідок cтворення штучного дефіциту в період новорічних свят. Тоді комітет зобов’язав вісім груп цукрових заводів, 11 виробників цукру, що не інтегровані в групи, дев’ять великих оптових постачальників та вісім найбільших торговельних мереж встановити економічно обґрунтовані ціни.

“Антимонопольний комітет України тримає руку на пульсі. Ми будемо здійснювати постійний конт­роль та вживатимемо відповідних заходів, щоб нечесні підприємці не створили будь-яких дисбалансів на цьому ринку. Адже підстав для підвищення цін на цукор та створення штучного дефіциту сьогодні немає”, – каже Олена Чернелевська.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1173 / 1.53MB / SQL:{query_count}