Субота, 14 листопада 2009, №127 (865)

Колюча премія

Мар’яна Вербовська

Ваші права порушують? Розкажіть про це Українській Гельсінській спілці з прав людини

Освітнє узгодження

Назарій Тузяк

Міністерство освіти і науки України далі узгоджує національні освітні стандарти із європейськими.

Водопроцедури

Ірина Залецька
“Пошта” з’ясовувала, наскільки реальними є обіцянки міського голови запровадити до нового року у Львові цілодобове водопостачання

Крапка з комою

Ірина Гищук
Замість житла, ТзОВ “Архібуд” обіцяє побудувати у парку “Знесіння” малоповерховий готель. Щоправда, наразі лише на словах…

Записки на манжетах

coder

Важко відтворити смак часу, ще важче відтворити його дух. Проте, якщо вам таки заманеться повернутися на століття назад, то машина часу не обов'язкова, варто просто завітати у ресторан "Купол" дорогою на Цитадель "у верхів'ях" вулиці Чайковського.

Ще одна крапка над “ї”

На українських землях писали до Нестора. А кирилицю творили в тому числі й наші предки

Крехівський монастир: воскресіння віри

На мальовничих просторах Розточчя, за 12 кілометрів від Жовкви, біля підніжжя гори Побійної є одна з найбільших святинь українського народу - Крехівський монастир святого Миколая отців василіян. Ця духовна перлина та барокова пам'ятка архітектури національного значення упродовж понад чотирьох століть є місцем масового паломництва.

Точний таран

Кумедна аварія трапилася на летовищі столиці Руанди Кігалі.

Діти вмирають від голоду

Кожна третя дитяча смерть у світі спричинена голодом, з'ясували експерти Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), а економічна криза лише посилила гуманітарну ситуацію в світі, де 200 мільйонів дітей хронічно недоїдають. Торік померли 8,8 мільйона дітей, причому 65 малюків із тисячі помирають, не доживши навіть до п'ятирічного віку. В Україні в дитячому віці помирають 16 із тисячі.

Американець, китаєць і росіянин

Журнал “Forbes” уклав рейтинг найвпливовіших людей світу

Боротьба за квадратні метри триває

У "Суботній Пошті" (№103, 19 вересня) був опублікований матеріал "Війна за квадратні метри", у якому йшлося про львів'янку Ганну Івасько, яка "як черговик тресту "Львівсільбуд" отримала квартиру від тресту". Та коли на підприємство прийшли нові власники, як розповіла жінка, вони "забрали у неї квартиру". Тоді розшукати власників тресту нам не вдалося, але кілька днів тому вони самі зголосилися і побажали висловити свою думку щодо проблеми.

Фальшиві студенти

Світлана Одинець

Майже 400 студентів подали недостовірні довідки, які дали їм право вступити до вишів поза конкурсом

Вірус паніки

Ігор Корнієнко, голова Асоціації практикуючих психологів Львівщини, про те, чому на людей, які бояться захворіти, найчастіше чатує недуга, як позбутися вірусу паніки і як із негативу зробити позитив

Карети нам, карети!

Ірина Цицак

Львову ще вартувало б закупити щонайменше 22 машини "швидкої"

Вугільна оборудка

Сергій Білий
 

Співробітники УСБУ у Львівській області викрили схему розкрадання бюджетних коштів в особливо великих розмірах, виділених Львівщині на підготовку освітніх закладів регіону до опалювального періоду. Зокрема, встановлено приватного підприємця, який шляхом обману заволодів бюджетними коштами, що призначалися закладам освіти Яворівщини для забезпечення опалювального сезону. Про це "Пошті" повідомила пресслужба УСБУ у Львівській області.

Системний дефолт

Назарій Тузяк
Головний міліціонер Автономної республіки Крим продовжує відслідковувати правопорушення високопосадовців. Цього разу під пильне око Москаля потрапив міністр курортів та туризму Криму Андрій Сумцов

Цигаркова контрабанда

Міністри фінансів Євросоюзу домовилися підвищити податки на тютюнові вироби від 2014 р. Передусім у Східній Європі сигарети подорожчають. Прикордонники в Україні очікують збільшення контрабанди.

Чемпіони на гачку спецслужб

Іван Яремко

Розвідка і контррозвідка будьякої країни існують для того, щоб тримати під пильною увагою своїх громадян, особливо тих, хто через свої посади - керівники, політики, дипломати - чи здібності - вчені, артисти, спортсмени - часто буває за кордоном. Останні, мабуть, найчастіше перетинають моря і океани: тож не дивно, що спецслужби їх контролюють. За радянських часів кожна спортивна делегація мала наглядача з відомого усім комітету.

Еволюція демократії

Ігор Гулик

Є чудова китайська мудрість про те, що "виправлена помилка - уже не помилка, а помилка, повторена двічі, - це крах". Власне, гадаю, до такого закономірного фіаско прямує вся наша владна "еліта", не взявши жодного уроку із недавнього ще 2004го. По суті, що ми маємо нині - ті ж спроби розколоти країну, ті ж технології нав'язування неминучості вибору найменшого зла, ті ж зливи бруду і маніпуляцій. Навіть месиджі основних претендентів на президентський фотель не зазнали бодай елементарної корекції.

Весілля вашої мрії

Саме таке ви можете організувати собі у київському готелі "Дніпро", принаймні як стверджує веб­сторінка закладу. Монументальна махіна у типово радянському стилі на самому початку Хрещатику ніколи не асоціювалася у мене ні з чим вишуканим, а тим більше з мріями. Хоча, може до типового українського весілля з кишкою, холодцем і горілкою ящиками саме такий стиль і є найбільш відповідним.

Усі з усіма

admin

Далеко-­далеко в Карпатах живуть гуцули. Кажуть, це останній народ, який дотримується законів вільного кохання, найбільший у Європі клуб свінґерів.

Старий новий Гапон

Ярина Коваль

Щось у житті львівського живописця Ігоря Гапона таки змінилося, бо в його творчості (виставка якої днями відкрилася у галереї "БонТон") за останній час стало більше сонця, життєрадісності, оптимізму.

У пошуках втраченого часу

Романа Кобальчинська, завідувач відділу “Карпати” Музею народної архітектури і побуту України, про те, як зберегти те, чого вже немає
0.9705 / 1.6MB / SQL:{query_count}