Їх об’єднало почуття патріотизму

Українське лікарське товариство відсвяткувало 100-річний ювілей

Українське лікарське товариство відсвяткувало 100-річний ювілей

Першого жовтня Українське лікарське товариство  відсвяткувало 100-річний ювілей. З цієї нагоди у Львові відбувся ХІІІ конгрес Сві­тової федерації українських лікарсь­ких товариств (СФУЛТ), на який прибуло майже 700 медиків не лише з України, а й з українських лікарських товариств у США, Канаді, Бразилії, Німеччині, Австрії, Франції, Польщі та ін. Відкриваючи урочисту академію, президент Світової федерації українських лікарських товариств академік Любомир Пиріг зазначив, що медична корпорація завжди була найсолідарнішою, лікарі підтримували один одного, між ними повсякчас була взаємна довіра. У світі лікарів з України об’єднувало передусім почуття патріотизму та любові до рідного краю. 

Укpаїнське лікаpське товаpиство вважає себе спадкоємцем тpадицій та ідеології УЛТ, яке діяло на теpенах Галичини в період 1910 – 1939 років. Воно було засноване у Львові як про­фе­сійна організація лікарів-українців, які працювали в Австро-Угорщині, пе­редусім у Галичині. Ця орга­ні­зація, на зразок лікарських товариств тодішньої Європи, мала передусім захи­щати права та інтереси українських ліка­рів – членів товариства, допомагати їм отримати місце праці, підвищувати їх фаховий рівень, сприяти ознайом­лен­ню із закордонними медичними нови­нами тощо. У вересні 1939 року ра­дянсь­ка влада ліквідувала Товариство ук­раїнських лікарів, і воно відновило свою діяльність 28 квітня 1990 року.

Вітаючи учасників конгресу, голова УЛТ у Львові Андрій Базилевич зазначив: “Ідея утворення такої організації була напрочуд прогресивною, патріотичною і соборницькою, тому що основною метою мала об’єднати українських лікарів із Галичини, Буковини та інших земель Австро-Угорської імперії. Перелік добрих справ УЛТ дуже великий”.

Учасників академії привітали нинішній міністр охорони здоров’я України Зіновій Митник та екс-міністри Микола Поліщук і Василь Князевич, а також голова ЛОДА, голова Львівської обласної ради, мер Львова, представники світової медичної спільноти та українських лікарських товариств за кордоном.

Президент Українського лікарського товариства Олег Мусій розповів, що товариство спільно з МОЗ напрацювало низку законодавчих актів, які мають сприяти реформам системи охорони здоров’я в Україні, покращити благополуччя лікарської спільноти та зміцнити здоров’я нації тощо.

Активним діячам товариства та визнаним професіоналам від міністерства та очільників Львова та області вручили нагороди та подяки. Від імені Українського лікарського товариства також були вручені подяки, зокрема Архієпискому Львівському УГКЦ владиці Ігорю Возьняку.

Ольга  Хворостовська
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.6590 / 4.08MB / SQL:{query_count}