Скупайте нас у радоновій ванні!

У Сколівському районі планують відновити курорт із радоновими ваннами та грязями

У Сколівському районі планують відновити курорт із радоновими ваннами та грязями. Вже зараз тривають  перемовини з однією з українських компаній, яка займається рекреаційним бізнесом. Як розповіла “Пошті” Наталія Гурська, в. о. директора Західного регіонального центру інноваційного розвитку, йдеться про місцевість біля с. Гребенів Сколівського району, де за часів Австро-Угорської імперії був знаний курорт, де лікували хвороби хребта, опорно-рухового апарату, серцево-судинних недуг та низку інших захворювань.

–  Це галявина, на якій є джерело зі специфічною за своїм складом водою, – розповіла Наталія Гурська. – За  переказами місцевих жителів, тут були 24 кам’яні ванни,  наповнені водою з великим вмістом радону. Окрім цього, поряд були і лікувальні грязі. Послугами карпатського курорту охоче користувалися європейці. Його відвідували Вінстон Черчілль, а також Андрей Шептицький. Пізніше оздоровницю занедбали. Однак вона  завжди приваблювала  іноземців, особливо німців та австрійців, які хотіли викупити цю ділянку. Щоправда, це залишилось на рівні розмов. Натомість, нещодавно до нас звернулась із пропозицією інвестування одна з українських компаній. Зараз тривають перемовини з цього приводу.

Подібні радонові джерела є у місті Хмільник на Вінниччині, яке відоме своїми оздоровницями. Радон особливо корисний завдяки альфа-випромінюванню, що має безліч лікувальних властивостей і успішно використовується в лікуванні периферійної нервової системи, опорно-рухового апарату, судинних, гінекологічних та деяких шкіряних захворювань, а також ускладнень після опіків.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.3150 / 4.06MB / SQL:{query_count}