Головна жіноча недуга

20 жовтня - Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози

20 жовтня - Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози

Щороку майже 400 львів'янок помирає від раку молочної залози. Причому жінки після сорока років - у групі ризику.

Захворювання на рак молочної залози - проблема загальносвітова, з однією різницею: європейські жінки усвідомлено ставляться до свого здоров'я, а українки ним нехтують. Тому на Львівщині щороку, за даними Львівського регіонального державного онкологічного лікувальнодіагностичного центру, реєструють у середньому майже 700 нових випадків захворювань.

"Від утворення першої клітини до моменту, коли пухлину вже можна пропальцувати, минає від двох до шести років. Рак молочної залози не розвивається миттєво. Тому, щоб виявити проблему на ранній стадії, кожна жінка повинна проходити регулярне і повноцінне обстеження молочних залоз - мамографію. А у віці після сорока років - щорічно", - наголосив Ярослав Голдун, онкохірургмамолог Львівського державного онкологічного центру.

Мамографію сьогодні можна зробити в чотирьох лікувальних закладах Львова: в Онкологічному центрі на вул. Гашека, Асоціації репродуктивного здоров'я на вул. Короленка, 9, 4й міській клінічній лікарні на вул. Стецька, 3, та у Центрі здоров'я жінки, що у лікарні Львівської залізниці на вул. Огієнка.

Жінки, в яких уже виявили злоякісне захворювання, окрім медичної допомоги потребують і психологічної реабілітації. Але у львівському онкоцентрі немає навіть штатної посади психолога, втім, якби і був, то навряд чи він один міг би допомогти кожній хворій жінці.

У Європі відповідальність за психологічну реабілітацію лежить на численних громадських організаціях. У Львові, зокрема, цим займається Товариство амазонок, членкинями якого є жінки, які вже перенесли операцію на молочній залозі. "Окрім лікувальної фізкультури і численних відновлювальних вправ, ці жінки повинні ще й якось повернутися у сім'ю, на роботу, знову почати жити. А це надзвичайно важко. Ми робимо для таких жінок дуже багато. Оскільки медики психологічної допомоги їм не надають", - зауважила Ельвіра Емеліна, представник Товариства амазонок.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.6784 / 4.07MB / SQL:{query_count}