Аналізи безоплатно? Так!

НСЗУ про права пацієнтів в Україні

За Програмою медичних гарантій пацієнти можуть проходити певні лабораторні та інструментальні обстеження безоплатно. Аналізи, які потрібні для діагностики та визначення схеми лікування, є складовою медичних послуг. Окремого пакету з аналізами немає, але більшість з них передбачені у інших пакетах. Наприклад, у пакетах первинної, амбулаторної та стаціонарної медичної допомоги, в пакетах з лікування онкологічних захворювань та інших.
Дізнатись про обсяг безоплатної медичної допомоги за кожним із пакетів послуг можна на сайті НСЗУ у розділі «Вимоги ПМГ – 2020» – https://bit.ly/3gt7g3i. Вони діятимуть до 31 березня. Переходьте за посиланням, шукайте послугу, яка вас цікавить, та відкривайте файл зі специфікацією надання послуг. З 1 квітня запрацює нова Програма медгарантій – 2021 (https://cutt.ly/mlLzILe), яка буде ще більше деталізована згідно з потребами пацієнта.
Кожен пацієнт, що уклав декларацію про вибір сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, має право на безоплатний гарантований державою перелік медичних послуг на первинній ланці, зокрема й аналізи. Які саме безоплатні аналізи та швидкі тести пацієнт може зробити у центрі надання ПМД за призначенням свого лікаря, можна дізнатись тут.
Центри, які надають первинну медичну допомогу за договором з НСЗУ, повинні мати лабораторію для проведення обов’язкових лабораторних досліджень. Або надавати ці послуги пацієнту безоплатно на умовах договору підряду в інших лабораторіях.
Якщо пацієнт не лікується в стаціонарі, але потребує інших аналізів, які не входять до пакета на первинці, то здати їх можна також безоплатно за таких умов:
– наявність електронного скерування від сімейного лікаря або лікаря (ендокринолога, невролога, гінеколога та інших);
– вибір медичного закладу, який має контракт з НСЗУ на амбулаторну допомогу.
Звернення пацієнтів без скерування може бути платним. Оплата має здійснюватися у вигляді офіційних платежів за тарифами, які затверджені органом місцевого самоврядування, що є власником закладу охорони здоров’я.
До речі, у пакет амбулаторної допомоги входить проведення загальних клінічних та біохімічних лабораторних обстежень, а також лабораторних досліджень з метаболічного скринінгу відповідно до чинного законодавства. І заклади, які надають амбулаторну медичну допомогу за договором з НСЗУ, повинні мати усе необхідне для проведення таких аналізів.
Якщо пацієнт лікується в умовах стаціонару, то всі необхідні аналізи передбачені стаціонарними пакетами надання допомоги і мають бути зроблені безпосередньо у лікарні.
Пам’ятайте, що ви завжди можете зателефонувати у контакт-центр НСЗУ за номером 16-77 і дізнатися, які послуги входять до кожного пакету і що можна отримати безоплатно.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4178 / 3.97MB / SQL:{query_count}