Медогляд для школярів: що варто знати батькам

Довідку видає сімейний лікар або педіатр, з яким укладена декларація. Лікар скеровує учня до вузьких спеціалістів, чиї висновки також потрібні для огляду

Вже зовсім скоро батьки першачків подаватимуть документи до школи. А разом з ними медичні довідки № 086-1/о, у якій вказаний висновок про стан здоров’я дитини, діагноз, групу на фізкультурі, та 063 – з інформацією про зроблені профілактичні щеплення.
Такі довідки видає сімейний лікар або педіатр, з яким в дитини укладена декларація. Також цей лікар скеровує учня до вузьких спеціалістів, чиї висновки також потрібні для огляду, інформує НСЗУ.
Перед вступом у перший клас потрібно відвідати таких лікарів та пройти такі аналізи: дитячий хірург, дитячий ортопед-травматолог, дитячий офтальмолог, стоматолог, інші спеціалісти за показаннями, аналіз крові на гемоглобін, інші аналізи за показаннями.
Медогляд для учнів 2 – 11 класів. Діти, які вже навчаються в школі, мають проходити медичний огляд раз на рік, але не обов’язково робити це перед самим навчальним роком. Можна перенести похід до лікаря на будь-який інший час, щоб не утворювати черг перед 1 вересня. Із 7 до 17 років вузьких спеціалістів та аналізи потрібно проходити лише за необхідністю. Потрібні консультації та аналізи для кожного віку підкаже педіатр чи сімейний лікар, який скеровує на огляд.
Медичні огляди учнів входять до Програми медичних гарантій і є безоплатними. Для консультації вузьких спеціалістів педіатр чи сімейний лікар створить електронне направлення. З ним потрібно звернутись до будь-якого медичного закладу, який має договір з НСЗУ на надання амбулаторної допомоги.
Скерування не потрібне для гінеколога дитячого та підліткового віку, підліткового психіатра, нарколога, дитячого стоматолога та лікаря, в якого під наглядом перебуває дитина з хронічними захворюваннями.
Схему періодичності обов'язкових медичних профілактичних оглядів учнів загальноосвітніх навчальних закладів можна подивитись тут.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4067 / 3.96MB / SQL:{query_count}