МОЗ збільшує видатки на лікування інфарктів

У нову програму медичних гарантій будуть закладені підвищені тарифи, які держава виділяє на лікування хворих із серцево-судинними недугами

Пріоритетом у новій програмі медичних гарантій, яка стартує 1 квітня, є лікування пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, яких в Україні понад два мільйони. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
«Лікування пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями є одним із пріоритетів у нашій роботі... Зараз ми живемо за всіма тарифами і технічними умовами програми 2020 року. Ми вдосконалюємо цей процес», – зазначив міністр. 
З його слів, у рамках програми медичних гарантій укладаються договори про виплату компенсацій за ліки. Це програма «Доступні ліки». У МОЗ прийняли стратегію на максимальне розширення цієї програми.
«Наприклад, те, що стосується надання медичної допомоги при гострому інфаркті міокарда з проведенням стентування... Отже, ті розрахунки, на які ми зараз виходимо, це 32 тисячі 299 гривень. Це ще підвищення з того, що було минулого року», – заявив він.
Максим Степанов нагадав, що раніше сума коштів на лікування інфаркту міокарда становила трохи більше ніж 16 000 гривень.
«Міністерство охорони здоров’я вже провело велику роботу, щоби зробити медичні послуги для пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями якіснішими. Зокрема, щоби раціонально розподіляти всі медичні вироби – такі, наприклад, як стент-системи – це те, що використовується при інфарктах міокарда», – пояснив очільник МОЗ.
І розповів, що держава закуповує стент-системи, а потім намагається швидко та ефективно доставити їх у лікарні.
«Крім того, Міністерством охорони здоров’я затверджений порядок організації надання допомоги пацієнтам із підозрою на гострий мозковий інсульт у системі екстреної медичної допомоги», – додав він.
За його твердженням, кількість померлих від інсульту точно може бути меншою. Для цього треба побудувати систему надання медичної допомоги при мозковому інсульті. Міністр зазначив, що постановами Кабміну надання медичної допомоги при гострому мозковому інсульті в стаціонарних умовах і при гострому інфаркті міокарда віднесене до пріоритетних послуг, у зв’язку з чим були підвищені тарифи.
Нова програма медичних гарантій також покриватиме хіміотерапію та інші медпослуги. За даними Міністерства охорони здоров’я, в Україні понад мільйон онкохворих. Щороку рак стає причиною смерті до 80 тисяч громадян.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.2144 / 3.98MB / SQL:{query_count}