Важкий COVID-19 і довгочасні симптоми

Жінки більше схильні до тривалого перебігу захворювання

Скільки часу потрібно для повного одужання після COVID-19? Відповідь буде для всіх різною. Хтось не відчуватиме жодного дискомфорту вже за кілька тижнів. Але у деяких людей COVID-19 може викликати симптоми, які триватимуть багато тижнів після того, як гостра інфекція вже минула. Мова про так званий long COVID.
В Україні статистику щодо симптомів тривалого COVID не ведуть. У Великобританії приблизно у кожної п'ятої людини, яка мала позитивний результат на COVID-19, були симптоми, що тривали п’ять тижнів і довше, а у кожної десятої – симптоми тривали 12 тижнів або довше. Це дані управління національної статистики Британії.
До найпоширеніших довготривалих симптомів після гострого COVID-19 належать: сильна втома; задишка, біль у грудях, болі в суглобах; кашель, головний біль, біль у горлі, зміни у відчуттях смаку та запаху; проблеми з пам’яттю та концентрацією уваги; депресія та тривога, порушення сну; посилене серцебиття; запаморочення; синдром сухого ока або почервоніння очей. Це дані Національної служби здоров’я Великобританії.
На сьогодні явище довготривалого COVID ще досліджують. Немає також підтвердженого зв’язку між виникненням симптомів long COVID та ступенем тяжкості перенесеної інфекції. Тобто тривалий ковід може виникнути як у тих, хто перебував на лікарняному ліжку, так і тих, хто перехворів у легкій формі. А от за даними Королівського коледжу Лондона, ризик отримати довготривалий COVID зростає з віком, а також у жінок. На думку лікарки Клер Стівс, чоловіки мають набагато більший ризик дуже важкого перебігу хвороби і смерті від ковіду, а жінки більше схильні до тривалого захворювання.
Хоча COVID-19 розглядають як хворобу, яка в першу чергу вражає легені, вірус здатен пошкодити багато інших органів. Зокрема, COVID-19 впливає на серце, мозок, кровоносні судини. І через це збільшується ризик появи довгострокових проблем зі здоров'ям.
Тож якщо вас турбують вищенаведені симптоми протягом кількох тижнів навіть після негативного тесту на COVID, потрібно звернутись за медичною допомогою до свого сімейного лікаря. Ваш лікар, з яким укладено декларацію, розпитає про симптоми, які відучаєте, та їх вплив на ваше життя. За необхідності – призначить додаткові обстеження, скерує до лікаря вузької спеціалізації. Пам’ятайте, що лікування має призначити саме лікар – первинної ланки або вузькопрофільний. Не використовуйте призначень з інтернету, не лікуйтесь за рецептами ваших знайомих чи друзів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4261 / 3.97MB / SQL:{query_count}