Якщо ви досі не маєте декларації з лікарем

НСЗУ розповідає, як правильно її укласти і на що звернути увагу

Майже 31 мільйонів українців обрали свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра. Для тих хто вперше планує укласти декларацію з лікарем або хто збирається обрати іншого лікаря через певні причини, НСЗУ розповідає, як правильно укладати декларацію і на що при цьому звернути увагу. 
Для укладення декларації необхідно при собі мати оригінали документів, що посвідчують особу пацієнта та/або законного представника пацієнта, а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП).  
Зверніть увагу: 
Для осіб, які досягли 14 років при собі необхідно мати один з таких документів:
– паспорт громадянина України;
– тимчасове посвідчення громадянина України; 
– посвідку на постійне проживання в Україні; 
– посвідчення біженця;
посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту. 
Для осіб, які не досягли 14 років:
– свідоцтво про народження або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентними органами іноземної держави;
– документи, що посвідчують особу та повноваження одного з батьків дитини або іншу особу, яка є законним представником пацієнта.
Якщо людина через релігійні переконання відмовилась від прийняття РНОКПП, повідомила про це відповідний контролюючий орган та має відмітку у паспорті, тоді замість облікової картки платника податків в електронну систему охорони здоров’я завантажується копія сторінки паспорту з такою відміткою. 
При укладанні декларації пацієнт або його законний представник може обрати один з наступних методів автентифікації  в електронній системі охорони здоров'я: 
– за власним номером мобільного телефону;
– за електронними копіями оригіналів документів шляхом їх завантаження до електронної системи охорони здоров’я;
– за унікальним ідентифікатором іншого пацієнта в Реєстрі пацієнтів (наприклад, це стосується дітей до 14 років, для яких методом автентифікації є унікальний ідентифікатор одного із батьків в Реєстрі пацієнтів).
Лікар заповнює декларацію в електронній формі та  обов'язково має її роздрукувати, щоб пацієнт перевірив дані. Пацієнт (його законний представник) перевіряє внесену інформацію, та у разі виявлення помилок повідомляє про це лікарю, який цю інформацію вносив, після чого він зобов’язаний виправити помилки у внесених  даних про пацієнта. Варто бути уважним при перевірці коректності внесених даних.
Якщо декларація не містить помилок, необхідно підписати два примірники. У свою чергу лікар проставляє на них відмітку з датою отримання такої декларації закладом. Один примірник залишається пацієнтові, інший примірник декларації – у медичному закладі.
У разі виявлення розбіжностей в даних, варто повідомити про це лікаря, який відразу виправить помилки в декларації в електронній формі та повторно роздрукує  примірник.
Декларація заповнюють українською мовою, за винятком пунктів, що потребують використання літер латинської абетки та спеціальних символів.
Пам’ятайте, де б пацієнт не обирав лікаря – у державній лікарні, приватному центрі чи серед ФОП – порядок заповнення та подання декларації незмінний.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3478 / 3.99MB / SQL:{query_count}