Грип, який полоскоче нерви українцям

Епідеміологи прогнозують поширення нових штамів сезонного грипу і закликають вакцинуватися

Цьогоріч в Україні очікується чотири штами грипу. Перший АH1N1 має нову назву і є новим, він виявлений і типований у 2019 році. Другий - AH3N2 виявлений 2019 року у Гонконгу. Третій - це грип B лінії Вікторія, теж виявлений торік, четвертий грип B, знайомий епідеміологам із 2013 року. Про це повідомила експертка департаменту охорони здоров'я з епідеміології та вакцинопрофілактики Львівської ОДА Наталія Іванченко.
Найбільших клопотів медики очікують від перших двох штамів. Ці штами доволі агресивно себе проявляють, адже грип В має легший перебіг.
«Грип найбільш розповсюджена, але найменш досліджена зі всіх хвороб. Для профілактики грипу існує вакцина, яка уже найближчими днями з’явиться на Львівщині. Грипу цього року буде 4 штами, три із них виявлені минулого року, а це означає, що наш організм не підготовлений до зустрічі із цими вірусами. Тому вакцинація проти грипу цього року як ніколи стає актуальною. Вона дозволить уникнути ситуації, коли в організмі однієї людини зустрінуться вірус грипу та коронавірус», - наголосила епідемілогиня.
«Ми ніколи ще не були в такій ситуації: пандемія коронавірусу плюс незнайомий для нас грип. Наша імунна система не знає як з ними боротись. Якщо людина хворіє на коронавірус, то при зараженні новим штамом грипу шанси летального завершення такої зустрічі зростають удвічі», - каже Наталія Іванченко.
Особливо увагу на вакцинацію від грипу варто зробити людям, які мають дихальні розлади, цукровий діабет, серцево-судинну недостатність, ожиріння, імунодифіцити, а також особи після оперативних втручань, діти до 5 років та особи старші 60 років. Ця категорія людей особливо потребує захисту шляхом проведення вакцинації.
«Окрема є група людей, діяльність яких пов’язана зі спілкуванням із великою кількістю інших людей: медики, журналісти, педагоги, працівники торгівлі та транспорту. Для них теж важливо бути вакцинованими, адже вони можуть заразитись самі і заразити інших. Тому  вакцинація проти грипу, дотримання соціальної дистанції, миття рук та носіння маски – це та зброя, яка нам зараз усім доступна, і вона дає нам більше шансів залишитись здоровими», - зазначила Наталія Іванченко.
В Україну надійне вакцина французького виробника, що захищатиме від чотирьох штамів вірусу грипу, вакцина виробництва Південної Кореї двох видів: трикомпонентна і чотирикомпонетна, відповідно проти трьох штамів та проти чотирьох штамів вірусу.
«Є надія, що також буде на українському ринку вакцина виробництва Нідердландів. Найбільше надійде вакцини від французького виробника, але варто нагадати, що вакцинація проти грипу не входить в обов’язків календар профілактичних щеплень, і тому держава не закуповуватиме її масово для щеплення людей», - акцентувала епідеміолог.
Вакцина буде надходити в роздрібну аптечну мережу і також в приватні заклади охорони здоров’я, які щороку закуповують для своїх пацієнтів певну кількість вакцин. «Вартість вакцини у приватних закладах разом із оглядом лікаря та процедурою становитиме до 350 грн. В аптечній мережі таку вакцину можна буде купити менше як за 300 гривень», - наголосила Наталія Іванченко.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4265 / 3.98MB / SQL:{query_count}