Як вберегтися від спеки

Спека може призвести до теплового та сонячного ударів

Влітку сонячне проміння дуже активне та небезпечне. Тому з настанням спеки особливо обережними мають бути літні люди та особи, які страждають від серцево-судинних захворювань, а також маленькі діти, оскільки механізми терморегуляції у них недосконалі.
Спека може призвести до теплового та сонячного ударів. Тепловий удар – це загальне перегрівання організму через розлад терморегуляції під впливом надлишку тепла. Сонячний удар – різновид теплового удару з ураженням центральної нервової системи внаслідок інтенсивної та тривалої дії прямих сонячних променів на голову. Ознаками теплового удару є сонливість, розлади мовлення та ходи, почервоніння обличчя, важке дихання.
При сонячному ударі з’являється в’ялість, головний біль та запаморочення, розлади зору, шум у вухах, нудота, блювота, почервоніння обличчя, висока температура тіла (+38-39 градусів), значне прискорення пульсу та дихання.
«Людину, що отримала тепловий чи сонячний удар, потрібно швидко перенести в прохолодне місце, покласти на спину та зняти одяг. Змочити холодною водою чоло, а також підключичні, підколінні, пахвові ділянки, де зосереджені кровоносні судини, та дати випити рідини. При важких випадках негайно звернутися по медичну допомогу. Хочу наголосити, що у маленьких дітей симптоми сонячного удару можуть нагадувати ознаки початку застуди. Дитина стає млявою або, навпаки, неспокійною, може піднятися температура тіла. Тому необхідно вчасно вжити заходів, аби дитина не втратила свідомість», – каже експертка департаменту охорони здоров’я з терапії та сімейної медицини Ірина Федак.
З її слів, щоб застерегти себе від небезпечного впливу сонячного проміння, потрібно дотримуватись певних правил.
– Уникайте прямих сонячних променів, намагайтеся перебувати лише у затінених місцях.
– Обмежте час перебування на вулиці, з 11 до 16 години краще не виходьте з дому, особливо це стосується літніх людей.
– При можливості беріть з собою головний убір або парасолю.
– Носіть світлий просторий одяг із натуральних тканин.
– Обмежте фізичні навантаження та не перевтомлюйтесь.
– Пийте достатньо рідини та вживайте легку їжу.
– Частіше приймайте прохолодний душ та вмивайтесь прохолодною водою.
– Відмовтесь від вживання алкоголю та сигарет.
– Не ставте занадто низьку температуру, якщо користуєтесь кондиціонером, адже різкий контраст температур сприятиме застуді.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.1015 / 4.07MB / SQL:{query_count}