Якщо вже лікуватися, то лікуватися

Відтепер пацієнт має право обирати лікарню, в якій йому нададуть необхідні медичні послуги

Починаючи з квітня, тобто з часу старту другого етапу медреформи, пацієнт за скеруванням сімейного лікаря може звернутися до будь-якого медзакладу, який має договір із НСЗУ, та отримати безкоштовну допомогу.
Як пояснила під час онлайн-брифінгу в.о. голови Національної служби здоров’я України Оксана Мовчан, у результаті пацієнт матиме чіткий алгоритм дій.
«Для того, щоб отримати медичну послугу на вторинному рівні, пацієнтові необхідно звернутися до лікаря первинної ланки, з яким він уклав декларацію, або до вузькопрофільного спеціаліста і отримати скерування на лікування чи обстеження. Пацієнт має право обирати лікарню, в якій йому нададуть медичні послуги. Єдина умова: лікарня ця повинна мати підписаний з Національною службою здоров’я договір! Тільки тоді вона отримає від НСЗУ кошти за надання конкретної медичної послуги. Для пацієнта ця послуга буде безоплатною!» – наголосила Оксана Мовчан.
Директор Департаменту договірної роботи НСЗУ Андрій Віленський додав, що відтепер місце реєстрації жодним чином не впливатиме на те, де людина зможе лікуватися. Критерієм вибору місця надання медпослуг стане наявність медичного обладнання, а також комфорт.
Нагадаємо, що скерування від лікаря первинної ланки не потрібне до гінеколога, психіатра, стоматолога і нарколога. Екстрену медичну допомогу надаватимуть безкоштовно кожній особі незалежно від наявності підписаної з лікарем «первинки» декларації.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6638 / 4.06MB / SQL:{query_count}