Зрілість: час подбати про себе

Вітаміни, що вкрай необхідні для підтримання здоров’я дорослих

Про користь і шкоду вітамінів багато сперечаються фахівці з харчування. Одні віддають перевагу синтетичним, другі натуральним. Але очевидним є одне – без вітамінів організм людини втрачає багато своїх функцій. Особливо актуальний дефіцит цих речовин для людей зрілого віку.
Зміни в організмі людини тривають і після досягнення нею статевої зрілості. Так, наприклад, кістки скелета можуть рости до 22-26 років. Не припиняє свого розвитку і головний мозок. Проте вже у віці 18-25 років людина починає спостерігати сповільнення метаболізму. Енергія витрачається повільніше, а це означає, що люди, які провадять малорухливий спосіб життя, ризикують не лише погладшати – у них можуть з’явитися невтішні записи в медичній картці у майбутньому.

Вітаміни для людей віку 20+

* Вітамін D відповідає за засвоєння кальцію і фосфору. Певна його частина виробляється в організмі людини під впливом сонячних променів. І якщо врахувати той факт, що зараз сонячних днів не вистачає, а офісна робота майже гарантовано позбавляє людину прогулянок на свіжому повітрі, цілком логічно припустити, що нестача вітаміну D спостерігається досить часто.
* Кальцій як «напарник» вітаміну D не лише відіграє важливу роль у зміцненні кісток, а й бере участь у процесах згортання крові, м’язовому скороченні та секреції деяких гормонів.
* Залізо запускає процеси обміну кисню між клітинами. Залізодефіцитна анемія набагато частіше зустрічається в жінок. Як правило, розвивається під час вагітності, коли організм відчуває необхідність у додаткових мікронутрієнтах, або на тлі великих крововтрат, спричинених менструаціями.
* Фолієва кислота (вітамін В9) дозволяє знизити ризик вроджених вад розвитку плоду, тож препарати з цією речовиною обов’язково призначають вагітним і жінкам, які планують завагітніти. У чоловіків нестача вітаміну В9 негативно позначається на якості насіннєвого матеріалу.

Вітаміни для людей віку 50+

Щоб уникнути втрати м’язової маси, дуже важливо переглянути раціон і збільшити споживання білка – головного «будівельного матеріалу» для м’язів. Окрім білка, в меню обов’язково мають входити такі вітаміни і мікроелементи:
* Вітамін D, який потрапляє до організму із сонячним промінням, помітно втрачається з віком. Саме тому лікарі радять уважно відстежувати його рівень.
* Магній є дуже важливим для підтримання тонусу нервової системи. Цей хімічний елемент допомагає зменшити стрес і покращує сон. На додачу до цього регулює вміст цукру в крові.
* Кальцій – основний «будівельний елемент» скелета людини. З віком щільність кісток помітно зменшується, вони стають крихкішими і ламкішими. Причому в жінок вікові порушення метаболізму кісткової тканини зустрічаються втричі частіше, аніж у чоловіків.
* Омега-3 поліненасичені жирні кислоти зменшують запальні процеси і покращують живлення тканин. А ще перешкоджають синтезу молекул, пов’язаних із розвитком хвороби Альцгеймера та шизофренії.
* Вітамін В12 майже перестає вироблятися в організмі з віком. Часто його кількість є недостатньою, що вкрай негативно позначається як на нашому загальному самопочутті, так і на психологічному стані.
* Цинк відіграє важливу роль у процесі регенерації шкіри, підтримує необхідний рівень вітаміну Е та бере участь у синтезі інсуліну і тестостерону.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.1103 / 4.09MB / SQL:{query_count}