Лікарняні по-новому

Із 1 квітня в Україні повинні з’явитися електронні лікарняні

Електронні лікарняні (листки непрацездатності) в Україні обіцяють запровадити вже з 1 квітня 2020 року. Про це заявляють у Міністерстві соціальної політики України, яке в цьому питанні тісно співпрацює з МОЗ.
Електронний лікарняний є невід’ємною частиною електронної медицини (eHealth). Його планують ввести для автоматизації процесів нарахування виплат, а також для зручності пацієнтів і лікарів.
Увесь процес оформлення електронного лікарняного можна буде доволі просто відстежувати. Лікар використовуватиме електронний цифровий підпис для оформлення лікарняного в електронній системі, що підвищує рівень його відповідальності за своє рішення. Це зменшить вірогідність видачі лікарняного непрофільним лікарем, що раніше часто траплялося в Україні.
Автоматизація торкнеться й нарахувань людині, яка перебувала на лікарняному. Інформація про відкриття листка непрацездатності в автоматичному режимі надходитиме у Фонд соціального страхування через реєстр Пенсійного фонду. Це повинно зробити виплати більш оперативними, адже раніше їх інколи доводилося чекати впродовж багатьох днів, навіть тижнів після закриття лікарняного.
Пенсійний фонд України вже розробив новий сервіс – Е-реєстр листків непрацездатності. Але для входу у нього необхідна наявність електронного цифрового підпису.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.9461 / 4.06MB / SQL:{query_count}