Грип атакує: як розпізнати і лікувати

В Україні збільшилася кількість жертв цієї небезпечної хвороби. Тисячі хворих, десяток померлих, школи закривають на карантин…

В Україні з початку епідемічного сезону на грип та ГРВІ перехворіли 6,2% населення, госпіталізовано 67 тис. 113 осіб, з них 78,7% діти віком до 17 років. Від ускладнень грипу вже померло 11 осіб.
За прогнозами Центру громадського здоров’я, впродовж сезону на грип та ГРВІ (01.10.2019 р. – 17.05.2020 р.) перехворіє від 4,8 млн до 6,7 млн людей. Пік захворюваності припаде на кінець січня – початок лютого.
Нагадаємо: за розрахунками ВООЗ, упродовж епідсезону в нас циркулюватимуть віруси грипу, подібні до A/Brisbane/02/2018(H1N1)pdm09, A/Kansas/14/2017(H3N2), B/Colorado/06/2017 (лінія B/Victoria/2/87), B/Phuket/3073/2013 (лінія B/Yamagata/16/88).
У групі ризику літні люди та діти. Найвища захворюваність на грип спостерігається серед школярів 6 – 14 років. Лікарі настійно радять звертатися в медзаклади у перший день захворювання.
Кількість хворих почала збільшуватися в перші тижні нового року. Лише за минулі сім днів на грип та ГРВІ захворіло 142 тис. 659 українців, з них 60,3% діти. 11 осіб врятувати не вдалося. Лікарі повідомляють, що всі померлі не мали щеплення проти грипу, а також у перші дні хвороби лікувалися самостійно і звернулися по меддопомогу в уже дуже важкому стані. Внаслідок цього з’являлися ускладнення, і це закінчувалося смертю.
На Львівщині, за даними епідеміологині Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України Любомири Бойко, за минулий тиждень на гострі респіраторні інфекції захворіли майже вісім тисяч осіб, що на більш ніж дві тисячі випадків більше, аніж за попередній тиждень. 54,4% з них становлять діти. У самому Львові за цей же період захворіло 2 тис. 109 осіб, що майже на півтори сотні більше, аніж за минулий тиждень. У інфекційні стаціонари області з діагнозом ГРВІ госпіталізували 155 осіб, у тому числі 109 дітей віком до 17 років.
Через значне збільшення захворілих школи у різних куточках України почали закривати на карантин заради того, аби обмежити контактування дітей і перервати ланцюжок небезпечної хвороби. Отже, на карантин відправили дітей у Тернопільській (навчання призупинили в трьох класах у самому Тернополі, а також у всіх школах, дитсадках і позашкільних навчальних закладах Чортківського району), Донецькій (у школах міста Селидове), Кіровоградській (у двох школах міста Олександрія) та Рівненській областях (навчальний процес призупинили в Острозькій НВК школі І-ІІІ ступеня та в школі села Великі Межиричі Корецького району). Наразі оголошено, що карантин у перелічених навчальних закладах триватиме до кінця тижня. Як буде далі і чи збільшиться кількість закритих шкіл, наразі не відомо.

Не хворіли – вакцинуйтеся, захворіли – сидіть удома

Грип – високозаразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Найчастішим ускладненням хвороби є пневмонія, яка іноді може лише за чотири-п’ять днів призвести до летального наслідку. Серцева недостатність також часто розвивається внаслідок ускладнень після грипу. За перших ознак захворювання (раптовий початок хвороби, біль голови, ломота у м’язах та суглобах, біль у горлі, підвищення температури тіла до 38 °С і більше, кашель, в окремих випадках – блювання і пронос) обов’язково звертайтеся до сімейного лікаря! Самолікування може бути небезпечним для здоров’я.
Найкращим способом убезпечитися від сезонного грипу, зі слів лікарів, є вакцинація. Одне щеплення захищає впродовж усього сезону грипу від найбільш поширених та небезпечних штамів. Вакцинуватися бажано всім, але життєво важливо і в першу чергу треба робити щеплення людям із груп ризику: особам з хронічними захворюваннями дихальної та серцево-судинної систем, нирок, обміну речовин, особам віком понад 65 років, особам, які перебувають у закладах тривалого догляду, дітям, персоналу медичних закладів, вагітним.
Як зазначила Любомира Бойко, за минулий тиждень у Львівській області щеплення проти грипу отримали лише 53 особи, у тому числі з групи ризику 34 особи. З початку епідсезону на Львівщині вакцинували проти грипу 11 тис. 241 особу.
Нагадаємо, що в цьогорічному епідсезоні у Львівській області наявні дві вакцини проти грипу: «Ваксигрип» виробництва Франції («Санофі Пастер») та «Джі Сі Флю» виробництва Кореї («Грін Кросс Корпорейшн»). Вартість – 350-450 грн.


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.9411 / 4.09MB / SQL:{query_count}