Люди і події 2019. Медицина

Інфекції року

Кір, дифтерія, правець і кашлюк атакували українців, зокрема і львів’ян, мало не весь рік. Наймасовішим у області було захворювання на кір – кількість недужих сягнула більш ніж 6400 осіб. Для підвищення рівня імунізації на Львівщині провели цілу спецоперацію: при школах працювали тимчасові кабінети щеплень, виїзні бригади, діяли десятки локацій із кабінетами щеплень. За час спецоперації вакцину проти кору ввели 26 605 школярам. Зафіксували цього року і спалах дифтерії. Щоправда, на Закарпатті. Недугу діагностували в 16 іноземних осіб, громадян Індії. У області виявили лише чотирьох носіїв дифтерії. Нещадним був і правець. На Львівщині його діагностували в трьох осіб. Збудник хвороби потрапив через рани та подряпини. На кашлюк за цей рік захворіли понад 200 жителів області, більшість із них діти молодшого шкільного віку, серед яких місячне немовля.
Фото: Олег Огородник

Реформування року 

За рік львів’яни із сімейними лікарями підписали більш ніж 100 тисяч декларацій. Загалом їх вже 651 тисяча. На Львівщині вже підписали 2 млн 035 тисяч декларацій. Запрацювала у нас і електронна медична система, яка дозволяє обрати лікаря онлайн, записатися на прийом і мати доступ до е-медичної карти. 16 закладів охорони здоров’я Львова перетворили на комунальні некомерційні підприємства, які готові до укладання договорів з НСЗУ. Із квітня лікувальні препарати за урядовою програмою “Доступні ліки” можна отримати виключно за електронним рецептом. Затвердили і новий перелік препаратів, тож українці із серцево-судинними захворюваннями, діабетом другого типу та бронхіальною астмою зможуть отримати 78 препаратів безоплатно, ще 176 – із невеликою доплатою.
Фото: medlib.dp.gov.ua

Оновлення року  

У Львові та області відкрили десятки відділень і амбулаторій. Зокрема, запрацювали амбулаторії в Рудному та на Знесінні, створене амбулаторно-поліклінічне відділення в Рясному-1, розроблена проєктно-кошторисна документація на амбулаторію на вул. Дністерська, 16, придбане приміщення під амбулаторію у Винниках, оновлена амбулаторія в Брюховичах та відділення сімейної медицини на вул. Озаркевича, 2. Крім того, відкрили відділення невідкладної допомоги та діагностично-консультативне відділення 8-ої лікарні, створили лапароскопічну операційну в міській дитячій лікарні, а в 5-ій міській поліклініці – Центр раннього втручання. На Пустомитівщині, Жовківшині, Золочівщині, Перемишлянщині запрацювали амбулаторії сімейної медицини.

Фото: loda.gov.ua

Закупівлі року

У ремонти та реконструкцію медзакладів Львова цього року інвестували понад 130 млн грн. Чи не найбільше скерували на обладнання і ремонти у дитячу лікарню, пологовий будинок № 1 та пологове відділення 3-ї лікарні. Відтак, досягнуто найнижчого показника смертності малюків за останні роки по Україні. Придбали обладнання для біохімічної лабораторії міської дитячої лікарні, білірубінометр для палати інтенсивної терапії новонароджених 3-ої лікарні, біохімічний аналізатор, білірубінометр для пологового будинку №1. Крім того, встановили підйомники для людей з інвалідністю у 4-ій лікарні, провели реконструкцію кисневої системи в дитячій лікарні, ремонт операційного блоку в Центрі термічної травми (8-ма лікарня). Для лікарні “швидкої допомоги” у грудні встановили комп’ютерний томограф. Для медзакладів області придбали 10 карет швидкої меддопомоги, а для обласної клінічної лікарні – ангіограф.
Фото: city-adm.lviv.ua

Поповнення року

Цього року у Львові народилося аж шість трійнят. Усі – в Львівському перинатальному центрі. При цьому останні чотири – за рекордно короткий термін (упродовж листопада – грудня). Спочатку 26 листопада у Центрі народилося три дівчинки. Через півтори доби (28 листопада) – два хлопчики і дівчинка. 6 грудня на світ з’явилися дві дівчинки і хлопчик. А в ніч на Миколая, 19 грудня, ще одна трійня – усі дівчатка. Перша дівчинка народилася з вагою 2 кг 240 г, друга і третя мали по 2 кг 200 г. Усі діти почуваються добре. Крім цього, керівництво перинатального центру зініціювало акцію: кожній тисячній дитині, яка народиться в ньому, даруватимуть автокрісло. Передумовою цього став закон, який зобов’язує перевозити дітей до 12 років лише у автівках, обладнаних автокріслами. Відтак медики хочуть, аби батьки уже від народження дбали про безпеку своїх дітей.
Фото: з відритих джерел

Оздоровлення року

На Львівщині 2019-ий був сфокусований на розвиток медичного і оздоровчого туризму. Область займає одне з провідних місць за кількістю лікувально-оздоровчих ресурсів – це понад 200 лікувальних джерел мінеральних вод семи типів, лікувальні грязі та найбільше в Україні родовище озокериту. На базі цих унікальних ресурсів розвиваються відомі курорти Трускавець, Східниця, Моршин, Немирів, де лікують органи дихання, шлунково-кишкового тракту, нервової та серцево-судинної систем, опорно-рухового апарату. Є в області і розвиток косметології, detox-програм, spa-процедур. У 2019 р. запрацював Львівський кластер медичного туризму, який розвиває напрямки репродуктивної медицини, стоматології, відновного лікування, хірургії вен, косметології та естетичної медицини. Нині 70% людей, які приїздять у Трускавець, – внутрішні туристи, а 30% – іноземні. Медичний туризм є одним із стратегічних напрямків і на 2020 рік.
Фото: з відритих джерел
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.5092 / 4.11MB / SQL:{query_count}