І знову грип…

Пік захворюваності припаде на грудень – січень, тож саме зараз час зайнятися профілактикою

Вакцини проти грипу в українських аптеках уже є. Принаймні 300 тисяч доз із 500 обіцяних точно! Вони мають захистити українців від чотирьох штамів вірусу грипу. Найперше вакцинуватимуть групу ризику. Як зазначив лікар-імунолог Федір Лапій, у зоні ризику – діти до п’яти років, особи за 65 років і люди з хронічними захворюваннями незалежно від віку. Найбільшою групою ризику є вагітні.
Нагадаємо, що торік на респіраторні вірусні інфекції та грип захворіло понад 5 мільйонів українців. Через зумовлені грипом ускладнення померли більш ніж 60 людей.
Фахівці з ВООЗ кажуть, що цього року в Україні циркулюватимуть аж чотири штами грипу: штам типу АН1N1 – Brisbane (так званий «свинячий грип», особливо небезпечний для людей за 65 років); штам типу А/H3N2 – Kansas (у зоні ризику діти, особливо до трьох років, дорослі, які мають хронічні недуги, і вагітні); вірус типу В/Colorado (лінія B/Victoria); вірус типу В/Phuket (лінія B /Yamagata).
Захищають від грипу не часник, цибуля, оксолінова мазь, імуностимулятори чи просто віра, мовляв, не хворію кілька років і цього також не зляжу. Додержання здорового способу життя та вчасне щеплення проти цієї хвороби кардинально знижують ризик захворіти!
Щепити дітей проти грипу можна із шестимісячного віку, вакцини безпечні й ефективні. А оскільки організму потрібен час для вироблення імунітету, вакцинацію радять робити вже у жовтні – листопаді. Якщо не встигнете, щепитися можна впродовж усього сезону грипу.
У львівських аптеках вакцина проти грипу коштує від 250 гривень.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6479 / 4.06MB / SQL:{query_count}