Перехід на зимовий час: коли переводимо стрілки годинника

Як підготуватися до переходу на зимовий час і пережити його з мінімальними ризиками для здоров’я

Перехід на зимовий час в Україні в 2019 році відбудеться уже цієї неділі. Зокрема, на одну годину назад годинник варто перевести традиційно о 4 годині ранку в ніч із 26 на 27 жовтня. Таку зміну роблять для того, щоб люди отримували щонайбільше денного світла в період, коли день стає коротшим, а ніч довшою. 
Переведення годинників на зимовий час, не дивлячись на те, що він є стандартним для нашого часового поясу, багато хто переживає важко. Осіння прохолода, скорочення світлового дня негативно позначаються на самопочутті, ослабленні імунітету людини, навіть може виникнути осіння депресія.
Щоби пережити перехід на зимовий час із мінімальними наслідками для здоров’я, медики радять заздалегідь почати готуватися до переведення годинників. А саме:
* скоригувати режим сну: за кілька днів до цього почати лягати спати раніше, бодай на 15 хвилин; швидше заснути допоможе тепла ванна;
* дотримуватися збалансованого харчування: відмовитися від гострих, жирних і копчених продуктів, спиртного та надмірної кількості кави, збагатити меню овочами і фруктами;
* збільшити кількість споживання рідини до півтора літра на добу (це може бути як вода, так і ягідні морси, трав’яні настої, відвари);
* починати день із контрастного душу;
* мінімізувати фізичні навантаження, уникати перевтоми, більше бувати на свіжому повітрі: сонячне світло в цей період є надважливим.
* нічого не планувати: дайте тілу звикнути до зміни біоритмів і відкладіть важливі справи. 
Особливу увагу медики радять приділити адаптації дітей до зимового часу!

Перехід на зимовий і літній час уперше запровадили у Великій Британії ще в 1908 році задля економії та раціональнішого розподілу електроенергії упродовж доби. З 1981-го цю практику перейняли в Радянському Союзі. Наразі більш ніж 100 країн світу переводять годинники на зимовий і літній час, водночас більш ніж 160 країн відмовилися від сезонного переходу. Нагадаємо, що влітку 2018 року жителі Євросоюзу під час онлайнголосування підтримали скасування сезонного переведення годинників. У березні 2019-го Європейський парламент проголосував за скасування практики переведення годинників з 2021 року, після чого Єврокомісія запропонувала країнам ЄС у індивідуальному порядку вибрати зимовий або літній час як постійний. Дискусії з цього питання досі тривають у ЄС. В Україні в 2011 році Верховна Рада також намагалася скасувати переведення годинників, проте цього так і не відбулося, а суперечки з питання переходу на зимовий і літній час далі точаться в нашій країні.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.8580 / 4.07MB / SQL:{query_count}