Якісно виходжувати малюків

Для міської дитячої лікарні придбали ще чотири інкубатори для недоношених дітей

Для Львівської міської дитячої клінічної лікарні, що на вул. П. Орлика, придбали чотири новітні інкубатори експертного класу для новонароджених загальною вартістю 1,6 млн грн. Тож тепер у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених дитячої лікарні працює 10 інкубаторів, інформує пресслужба Львівської міськради. Завдяки цим апаратам медики можуть виходжувати передчасно народжених і недоношених дітей, а також малюків, яким необхідні медичні маніпуляції в умовах термостабільного середовища. Зі слів головного лікаря Львівської міської дитячої клінічної лікарні Дмитра Квіта, щороку у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених лікують понад 400 маленьких пацієнтів, 50% з яких – передчасно народжені. “Ще 10-15 років тому виходжування дітей з низькою масою тіла, тобто менше кілограма, було чимось надзвичайним, а сьогодні це звичний стандарт неонатологічної служби ІІ-ІІІ рівня. Інкубатор призначений для забезпечення стабільної терморегуляції середовища, де перебуває новонароджений пацієнт, постійну концентрацію кисню, швидкий і легкий доступ до дитини для проведення різних видів догляду та медичних маніпуляцій. Але окрім передчасно народжених дітей, лікування в інкубаторі вимагають новонароджені діти з хірургічною та нейрохірургічною патологією, яким дуже важливий перед- та післяопераційний період в умовах стабільної температури та сталої вологості повітря. А це забезпечує саме інкубатор”, – зазначає Дмитро Квіт.
Зі слів завідувача відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених Володимира Чуйка, кувези дозволяють новонародженим дітям мати імітацію внутрішньоутробного стану. Вони мають подвійні стінки, за допомогою яких діти мають постійну безперебійну циркуляцію повітря та зволоження. Також спеціальні фільтри затримують найменші частинки пилу, бруду та мають теплову завісу.
Фото: Олександр Мазуренко

У Львові найнижчий показник смертності немовлят в Україні

Смертність немовлят – один із показників у світовій медицині, за яким оцінюють якість надання медичної допомоги. Цього року у Львові найнижчий показник смертності малюків за останні роки. І цей показник є найнижчим в Україні загалом, про що зазначив начальник управління охорони здоров’я міста Володимир Зуб.
“Завдяки роботі медичних працівників, а також завдяки покращенню матеріально-технічної бази і придбанню нового обладнання, показники малюкової смертності сьогодні у нас наближаються до європейського рівня. Тобто якщо раніше показник малюкової смертності у нас коливався від 5,8 до 6,3 на тисячу народжених, і це вже був хороший показник для України, то сьогодні, за підсумками 9 місяців 2019 року, цей показник становить 4,1”, – зазначає Володимир Зуб.
Загалом, із його слів, у цьому році на охорону материнства і дитинства, а це для Львівської міської дитячої клінічної лікарні, міського клінічного пологового будинку №1 та пологового відділення 3-ї міської клінічної лікарні, з різних джерел фінансування (і бюджетні кошти, і позабюджетні) інвестовано майже 15 млн грн (з них 9,2 млн грн – на придбання обладнання та 5,6 млн грн – на ремонтні роботи).
Цього року в міському бюджеті розвитку передбачено понад 100 млн грн на покращення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я міста.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7631 / 4.1MB / SQL:{query_count}