Народжувати по-європейськи

У Львові в пологовому на Рапопорта відремонтували палати і поставили нове обладнання, що врятує не одне дитяче життя

фото: Олександр Мазуренко
Щоденний, а подекуди й кількаразовий забір крові з вени крихітної ручки (а ця вена не завжди нащупується), з голівки… Плач, крик, постійний стрес… Такі страждання ще донедавна випадали на долю дітей, яким при появі на світ лікарі поставили діагноз – фізіологічна жовтяниця. Зазвичай вона минає без наслідків, але іноді трансформується в патологічну форму. Аби цього не трапилося, ще в пологовому будинку рівень білірубіну в крові дитяти треба суворо контролювали, і лікарі робили це саме таким чином.
Зараз усе змінилося. Відтепер у пологовому відділенні 3-ої міської клінічної лікарні, що на вул. Рапопорта, 8, рівень білірубіну в крові немовлят із жовтяницею визначають не інвазивно, а за допомоги білірубінометра. Три безболісні дотики апарата до крихітного тіла – і за кілька секунд результат уже на моніторі. До речі, купити білірубінометр вдалося завдяки реалізації малого проєкту Громадського бюджету. Коштує він майже 300 тис. грн.
Проте це далеко не все, що вдалося придбати для цього пологового. Щоби покращити надання невідкладної допомоги немовлятам, цього року тут відремонтували три післяпологові палати спільного перебування матері і дитини, післяопераційну палату, блок інтенсивної терапії новонароджених та закупили обладнання (не лише білірубінометр, а й дихальний апарат та дихальний реаніматор, пульсоксиметр, монітор пацієнта, три лампи для фототерапії, два повітряні компресори, двошприцеві насоси, вакуумний аспіратор, дихальний реаніматор новонароджених із компресором, інфрачервоний обігрівач для новонароджених тощо).
Професор, кандидат медичних наук, неонатолог Марія Кісельова пояснює, що придбане обладнання вкрай необхідне цьому пологовому, адже воно не лише покращує якість та рятує маленькі життя, а й зводить до мінімуму кількість плачу і стресу в дітей!
“Раніше було велике навантаження на лабораторію, бо було багато заборів крові. Крім того, немовлята і їхні мами, породіллі, щоразу стресували, коли доводилося брати кров із вени. А тепер з’явилася можливість проводити фототерапію малюкам, не відлучаючи їх від матерів, від грудного вигодовування”, – наголошує неонатолог.
Своєю чергою головний медик Львова Володимир Зуб каже, що одним із пріоритетних напрямків його діяльності є охорона материнства і дитинства. “Безпечна вагітність, безпечні пологи і збереження здоров’я народжених дітей є надважливими. Щороку проводимо поточні ремонти у наших пологових стаціонарах, оновлюємо медичне обладнання, – розповідає він. – За останні п’ять років на придбання сучасного медобладнання для пологового відділення на вулиці Рапопорта інвестували 8,1 мільйона гривень, з яких 7,8 мільйона – бюджетні кошти, понад 200 тисяч гривень – позабюджетні”.
Крім того, допомагають благодійники та небайдужі люди. Зокрема, завдяки реалізації проєкту Громадського бюджету “Дай немовляті шанс на повноцінне життя” для цього пологового закупили обладнання на загальну суму понад 3 млн грн.
Зі слів головного лікаря 3-ої міської клінічної лікарні Вадима Олійника, на досягнутому вони не мають наміру зупинятися. Цього року зареєстрували вже два проєкти Громадського бюджету на орієнтовну суму 3,5 млн грн.
До слова, цього року в міському бюджеті розвитку передбачили понад 100 млн грн для покращення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я Львова. З них 65 млн грн скерували на придбання сучасного обладнання, ще близько 10 млн грн отримали завдяки Громадському бюджету.
До речі, як зазначив Володимир Зуб, саме якісне обладнання дозволяє знизити рівень смертності новонароджених.
“Завдяки роботі медичних працівників, а також покращенню матеріально-технічної бази і закупівлі нового обладнання показники смертності малюків сьогодні в нас наближаються до європейського рівня. Тобто якщо раніше показник смертності малюків у нас був приблизно 6,3-6,5 випадки на тисячу народжених (і це вже був добрий показник для України!), то тепер, за підсумками дев’яти місяців цього року, цей показник становить 4,3”, – запевняє головний медик Львова.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.0439 / 4.09MB / SQL:{query_count}