Режим дня: чи потрібен він дитині?

Як правильно організувати день, аби не змучитися і мати час на відпочинок

При правильно організованому і суровому дотриманні режиму дня виробляється ритм діяльності всього організму, що покращує його функціональні можливості і дозволяє найбільш ефективно виконувати різноманітні види робіт. Крім того, в дитини виховуються організованість, воля, дисциплінованість.
Універсальної схеми режиму дня не існує! В кожному конкретному випадку життя дитини триває індивідуально і залежить насамперед від укладу життя сім’ї, покладених на неї обов’язків і стану здоров’я. Але існують загальні правила додержання режиму, про які батьки повинні знати і стежити, щоб їх виконували.

Дотримуйтеся режиму сну та відпочинку

Дуже важливо привчати дітей не лише лягати, але й прокидатися в один і той же час. Учні повинні прокидатися, як правило, о сьомій годині ранку. Найбільш сприятливі години для засинання – із 21-ої до 22-ої. В цей період людина добре розслабляється і легко засинає. Її сон спокійний, а відпочинок повноцінний.

Виконуйте гігієнічні процедури

На ранкову гімнастику, водні процедури і туалет знадобиться всього пів години.

Робіть домашні завдання вчасно

Серйозною помилкою батьків є вимога виконувати домашнє завдання відразу після повернення зі школи. Кращий час для розумової діяльності – із 16 до 18 години. На цей час припадає пік працездатності.

Навчіться самоконтролю

Щоб зберегти пряме положення тулуба під час виконання домашнього завдання, стілець повинен стояти так, щоб його край ховався під стільницю на ширину долоні учня. Для збереження високої працездатності через кожні 20-25 хвилин роботи необхідно влаштовувати десятихвилинні перерви, під час яких виконувати декілька фізичних вправ для м’язів спини, кінцівок і зняття зорового напруження.

Знайдіть час на відпочинок

Дозвілля дитини повинне бути використане для заняття хобі: зустрічі з друзями, спорт, допомога батькам, читання, музика. В розпорядку дня молодшого школяра для вільного часу необхідно відводити півтори-дві години, для дитини середнього і старшого шкільного віку – півтори-дві з половиною години.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.9122 / 3.97MB / SQL:{query_count}