Аби учні не хворіли

Які звички убезпечать дитину від хвороб у школі: поради для батьків

Дотримання правил гігієни є чи не найпростішим і водночас дуже ефективним методом профілактики різних захворювань – від кишкових інфекцій до грипу. Радимо батькам, про що і як варто говорити з дітьми, щоб убезпечити їх від недуг.

Запобігти інфекційні захворювання легко!

Унаслідок недотримання правил гігієни найчастіше розвиваються гострі та хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту з проявами діареї та закрепів, гельмінтози, педикульоз, дерматити, фолікуліт, грибкові ураження шкіри ніг та нігтів, захворювання слизової оболонки ротової порожнини, ясен та зубів, горла (стоматит, гінгівіт, карієс, ангіна), паразитарні захворювання.

Аби цього не сталося, треба:
* Вчити дітей не торкатися обличчя, волосся, носа, рота, очей та вух брудними руками.
* Під час чхання або кашлю прикривати рот і ніс одноразовою паперовою серветкою або паперовим носовичком та викидати їх у смітник одразу після використання. Якщо серветки немає, це можна зробити за допомоги рукава чи зігнутої в лікті руки. Не варто користуватися носовичками з тканини, оскільки мікроорганізми, які є на них, можуть накопичуватися та розмножуватися. Після чхання і кашлю потрібно регулярно мити руки.
* При появі в дитини перших симптомів інфекційних захворювань, особливо грипу, необхідно залишити її вдома, щонайшвидше проконсультуватися з лікарем та забезпечити належний догляд. У школу можна повертатися тільки після цілковитого одужання.

Мийте руки правильно

Перше та основне правило гігієни – регулярне миття рук з милом, особливо перед кожним прийомом їжі, після відвідування вбиральні та повернення з громадських місць.

Ось як правильно мити руки:
* закотіть рукави вище;
* піднесіть руки під струмінь води, змочіть їх;
* візьміть у руки мило і намильте їх до утворення піни. Пильнуйте, щоб дитина намилила тильні боки долонь, між пальцями, під нігтями та зап’ястки. Варто користуватися тією мильницею, в якій мило висихає, а не тою, в якій воно розмокає.
* потріть руку об руку;
* змийте з рук піну великою кількістю води;
* перевірте, наскільки добре вимили руки;
* витріть руки чистим і сухим паперовим рушником чи серветкою;
* закрийте кран паперовим рушником або серветкою;
Якщо мило та вода недоступні, можна скористатися дезінфікувальним засобом для рук, який містить щонайменше 60% спирту.

Споживайте лише свіжі продукти

Окрім обов’язкового миття рук перед їдою, діти повинні стежити за тим, аби посуд, яким вони користуються, був чистий і неушкоджений. Крім цього, не можна ділитися посудом з друзями чи користуватися чужими столовими приборами, склянками, тарілками.
Часто школярі беруть обід чи перекуску з дому, тож розкажіть їм, як правильно зберігати різні продукти харчування, а також нагадуйте, що сирі фрукти та овочі потрібно перед споживанням мити.
Учні старших класів нерідко купують різні продукти харчування в магазинах чи кіосках, розташованих неподалік навчального закладу. Тому пояснюйте їм, що найперше варто звертати увагу на загальний вигляд, термін виготовлення та придатності того чи того продукту, на умови його зберігання.

Стежте за чистотою речей

Діти, які відвідують спортивні секції чи танцювальні гуртки, також повинні дотримуватися простих правил гігієни: не позичати одяг чи форму, рушники, губки, а також засоби особистої гігієни (наприклад, дезодоранти-антиперспіранти). Не можна зберігати брудний або вологий одяг та спорядження в шафці чи сумці – його потрібно щоразу прати, а спорядження  чистити. Сумки і наплічники теж повинні бути чисті, особливо від залишків продуктів харчування та бруду. Крім цього, діти повинні мати змогу після інтенсивних тренувань стати під душ.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.4330 / 4.1MB / SQL:{query_count}