Захистіть себе та свою дитину!

З початком навчального року ризик зростання захворюваності на кір зростає

За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, протягом 35-го тижня 2019 р. на кір захворіли 168 людей – 130 дорослих і 38 дітей. Щеплення – єдиний надійний захист від кору, особливо якщо у вашому регіоні зафіксовано спалах захворюваності.
Кір – надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Вірус кору здатен жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. Дев’ять із десяти невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень — пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку (енцефаліту) тощо, а також до інвалідності та смерті. Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору — вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.
Тимчасове зменшення захворюваності на кір влітку відбувається у зв’язку з меншим перебуванням людей у великих колективах. З початком навчального року захворюваність знову зростає, особливо серед дітей, тому важливо зробити щеплення дитині до початку навчання.
Центр громадського здоров’я України повідомляє про новий летальний випадок кору – 5-річний хлопчик, який не був вакцинований через протипоказання, не зміг подолати хворобу. У сім’ї померлого спершу захворів його старший брат, який також не був вакцинований, проте не мав жодних протипоказань.
Із 23 до 29 серпня найбільше нових випадків кору зареєстровано у Києві (19 хворих: 15 дорослих та 4 дитини), Дніпропетровській (16: 9 дорослих і 7 дітей), Донецькій (16 дорослих), Херсонській (15 дорослих), Київській (12 дорослих) областях.
З початку року (з 28 грудня 2018 р. до 29 серпня 2019 р.) на кір захворіла 57 637 людина — 27 296 дорослих і 30 341 дітей, від ускладнень кору померли 19 людей. Протягом спалаху, з літа 2017 р., на кір захворіли більше 115 000 людей, 40 з яких померли.
Міністерство охорони здоров’я України разом із Центром громадського здоров’я закликають регіони проводити спецоперації з подолання спалаху кору. Для надійного захисту від хвороби усі діти мають вчасно отримати як першу, так і другу дозу вакцини проти кору. Міністерство охорони здоров’я закликає всіх дотримуватися Календаря профілактичних щеплень і якомога швидше надолужити, якщо пропустили планову вакцинацію.
МОЗ України надає можливість безоплатно вакцинуватися і дітям, і дорослим: вікові обмеження на безоплатну вакцинацію від кору скасовано. Також можна вакцинувати немовлят віком від 6 місяців, для яких кір особливо небезпечний. Крім того, щеплення мають отримати діти, чиї батьки брали фальшиву довідку про вакцинацію.
У МОЗ зазначають, що всі регіони забезпечено вакцинами КПК (проти кору, паротиту і краснухи) виробництва Бельгії та США.
“Задля збереження здоров’я невакцинованих дітей та уникнення загрози поширення інфекційних захворювань, з початку 2019/2020 навчального року Управління освіти ДГП Львівської міської ради та Управління охорони здоров’я Львівської міської ради продовжують активну інформаційну кампанію “Йдемо на щеплення”, в рамках якої підготовлено та розміщено в усіх закладах освіти м. Львова звернення до батьків про важливість вакцинації”, – акцентує заступниця міського голови Львова з гуманітарних питань Галина Слічна.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
6.4456 / 4.08MB / SQL:{query_count}