Гепатит С і безкоштовний курс терапії

Раніше держава не забезпечувала пацієнтів із цим діагнозом необхідними ліками

В Україні хворі на гепатит С зможуть безкоштовно отримати курс терапії, про що повідомила в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. З її слів, раніше держава не забезпечувала пацієнтів із цим діагнозом необхідними ліками – закупівлі просто не відбувалися в необхідній кількості, а лікування було дороговартісним: один курс лікування коштував 10-15 тисяч доларів. Тепер, аби отримати ліки безкоштовно, необхідно звернутися до сімейного лікаря.
“Найбільша партія препаратів проти гепатиту C вирушила в регіони. Це означає, що ще 7 тисяч пацієнтів отримають безоплатне інноваційне лікування та зможуть одужати”, – зазначила Уляна Супрун.
Ефективність курсу доведена та сягає понад 90%, а ймовірність появи побічних ефектів значно менша, аніж під час лікування препаратами попереднього покоління. 
У медзакладах стануть доступними безоплатно такі ліки:
– препарати ТМ “Майгеп” (софосбувір) та ТМ “Майдекла” (даклатасвір) для комплексного курсу лікування гепатиту С для понад 1200 пацієнтів;
– препарат ТМ “Ледвір” (софосбувір/ледіпасвір), завдяки яким зможуть вилікуватись майже 2 тисячі хворих;
– понад 12 тисяч упаковок лікарського засобу ТМ “Майхеп ALL” (софосбувір/велпатасвір) для лікування понад 4 тисяч пацієнтів.
Ці препарати, за словами урядовиці, відповідають рекомендаціям ВООЗ та Європейської асоціації з вивчення хвороб печінки щодо лікування гепатиту C.
Зі слів Уляни Супрун, якщо у медзакладі кажуть, що ліки проти гепатиту відсутні, потрібно звернутися до головного лікаря, а якщо головний лікар не може надати необхідну інформацію, можна звернутися у департамент або управління охорони здоров’я у вашій області. Там у разі потреби можуть оперативно перерозподілити ліки між медзакладами.
Безкоштовно пройти обстеження на гепатит С можна у свого сімейного лікаря. Якщо результат виявиться позитивним, необхідно пройти додаткове обстеження.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4178 / 3.96MB / SQL:{query_count}