Монітор не впливає, а морква допоможе

Що позначається на якості зору і які вітаміни можуть його покращити

“Не сиди близько до екрана телевізора та монітора комп’ютера, бо зіпсуєш зір”! – напевне, чи не кожен це чув і не раз. Окрім таких застережень, нерідко доводиться чути, що морква покращує зір і що не можна читати лежачи, бо це шкідливо для очей.
Сьогодні все ще багато міфів і різних порад “експертів” щодо зору, його порушення та лікування. Проте насправді однією з реальних причин порушення зору вважають генетику. Фізіологічна причина короткозорості – неправильний розмір очного яблука і дефекти системи фокусування. Читання книжки чи сидіння перед екраном не можуть впливати фізіологічно, а спадковість на таке здатна!
Отже, покращити зір допоможуть вітаміни:
Вітамін А. Присутній в таких продуктах, як броколі, риб’ячий жир, морква, шпинат. Вітамін А відповідає за чистоту сітківки ока. У ньому міститься компонент родопсин, який допомагає бачити світло низької інтенсивності. Проте якщо є вже порушення зору – споживання моркви (навіть  кілограмами) не допоможе це усунути.
Вітаміни B6, B9 і B12. Їхня комбінація забезпечує захист від вікової макулодистрофії. На ці вітаміни багаті форель, шпинат і яйця.
Вітамін C. Захищає від вільних радикалів, що негативно впливають на зір. Крім того, він необхідний для виробництва колагену, який забезпечує структурну роботу зору. Багатими джерелами вітаміну C є цитрусові.
Вітамін Е. Захищає від вікової катаракти і розладів зору, пов’язаних з окислювальним стресом. До харчових джерел вітаміну Е належать мигдаль, гарбузове насіння та горіхи.
Вітамін В3 (відомий, як ніацин) захищає зорові нерви і запобігає глаукому. Його багато в жирній рибі, яловичині та курячому філе.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8453 / 4.07MB / SQL:{query_count}