Тут буде комфортно народжувати

Акушерсько-гінекологічне відділення Бродівської центральної районної лікарні незабаром прийматиме перших породіль

Днями в Бродах відбулася подія, якої тут чекали майже десять років. Представники влади області та району і депутат Верховної Ради України урочисто відкрили акушерсько-гінекологічне відділення Бродівської центральної районної лікарні.
Голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка перед урочистим перерізанням стрічки запитав: “А чи є серед присутніх такі жінки, які хотіли б тут народжувати? Якщо є, то запрошуємо вас разом із нами відкрити це відділення”.
На капремонт заклад закрили ще в 2011-ому. Як і годиться, пологове відділення після реконструкції освятив священик, а колектив юних дівчат і всі присутні навіть заколядували “Нова радість стала”.
“Перша негативна епопея із цим пологовим будинком розпочалася рівно десять років тому. В 2009-ому другий поверх цього приміщення закрили для відвідувачів. І довгі десять років жителі Бродів та Бродівського району чекали на те, щоб отримати нормальний комфорт і сервіс. Тож такий прецедент, як відкриття цього пологового, демонструє, що наша держава крок за кроком рухається вперед. Ми робимо все для того, аби покращити життя нашим людям, – сказав Олег Синютка. – Дуже хочу, щоб ті маленькі громадяни України, які народжуватимуться тут, з’являлися на світ з любов’ю та вірою у наше майбутнє, яке залежить від нас із вами. Для цього ми мусимо робити все залежне від нас – працювати кожен на своєму місці, жити у вірі та чесності і, звичайно, вірити в себе та не давати можливості комусь звернути нашу державу на манівці”.
До проведення реконструкції пологове відділення Бродівської ЦРЛ розміщувалося в будівлі столітньої давності й уже не відповідало ні санітарно-епідеміологічним, ні технічним нормам. Що вже казати про стандарти надання допомоги пацієнтам. Відділення терміново потребувало капітального ремонту, реконструкції, впровадження новітніх технологій у веденні пологів, дотримання умов безпеки материнства, покращення медичного обслуговування населення району. А закриття відділення на реконструкцію і простій упродовж цих років створили багато проблем та невигод жіночому населенню Бродівщини. Адже жінки були змушені весь цей час звертатися по медичну допомогу у відділення інших районів Львівщини або в львівські лікарні та пологові.
Чому цей об’єкт відновлювали так довго? Через недобросовісність фірми-підрядника, яка зволікала з документами, а потім ще й здійснювала тут роботи, результат яких не відповідав державним будівельним нормам! Та, на щастя, знайшовся відповідальніший виконавець, якому вдалося розібратися в ситуації та який працював на добрий результат. За час реконструкції будівлі тут замінили дах, утеплили горище і фасад, зробили збірне міжповерхове залізобетонне перекриття, замінили всі внутрішні мережі водопостачання та водовідведення, електропостачання, проклали нову систему теплопостачання з новою котельнею із твердопаливними котлами, а також систему вентиляції.
Усього на реконструкцію пологового відділення витратили близько 41 мільйона гривень. 24 мільйони з цієї суми завдяки спільним зусиллям влади області та парламентаря Михайла Бондаря отримали з Державного фонду регіонального розвитку, ще 17 – із обласного бюджету.
Як зауважив голова Львівської облради Олександр Ганущин, ця будівля фактично перебувала в напівзруйнованому стані. “Львів’яни завжди орієнтувалися на Львівський обласний клінічний перинатальний центр, а в Бродах таким маркером був цей пологовий будинок, – пояснив він. – Що ж, ми пообіцяли і ми зробили! Сьогодні нарешті можемо поставити крапку в цій історії – відкриваємо реконструйоване пологове відділення в Бродах. Тішуся, що Бродівщина нарешті має повноцінний і сучасний пологовий. Сподіваємося, тут народжуватимуться милі, а головне здорові діти”.
Оновлене відділення розраховане на 30 ліжок. У ньому є три пологові зали, зокрема сімейні, вісім палат спільного перебування матері та дитини – одно- і двомісні, палати патології та неонатального догляду. Тут є все необхідне обладнання включно з інкубатором для недоношених немовлят, реанімаційним обладнанням, обладнанням для лікування. Також у відділенні є 10 ліжко-місць для гінекологічних хворих.
Зі слів завідувачки акушерсько-гінекологічного відділення Бродівської ЦРЛ Лариси Стецюк, приймати жінок заклад почне вже найближчим часом.
“Зараз нам треба здійснити миття спеціальними розчинами, і щойно проби на всі можливі збудники інфекцій будуть негативними, прийматимемо перших пацієнток. Маємо гарний досвід роботи з пацієнтками із інших районів області, які раніше користувалися нашими послугами, – пояснила вона. –  До реконструкції ми щороку приймали до півтисячі пологів. А тепер, після реконструкції, можемо запропонувати жінкам обслуговування найвищої якості, адже вже маємо новітнє обладнання, яке нічим не поступається обладнанню Львівського обласного перинатального центру! Тож сподіваємося, що й тепер до нас звертатимуться пацієнтки не лише з Бродівщини. Адже ми надаємо повний спектр акушерських і гінекологічних послуг: від прийняття природних пологів до хірургічних операцій включно з гістеректомією, тобто видаленням матки”.
На запитання, чи розглядає керівництво відділення можливість надання платної послуги з прийняття пологів, можливість впровадження якої також розглядають у Львівському обласному перинатальному центрі, Лариса Стецюк відповіла: “Якщо це буде юридично можливо й аргументовано, якщо на те будуть підстави, то чому б ні?! Але це справа майбутнього. А наразі нам головне прийняти перших пацієнток, яких дуже чекаємо”.
Львів-Броди-Львів
фото: прес-служба Львівської облради,
Марічка Ільїна

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.8411 / 4.12MB / SQL:{query_count}