Кір: спалах може перерости в епідемію!

Через велику кількість хворих дітей, які підхопили цей вірус, школи у Рудному, Лапаївці та Зимній Воді закрили на карантин

Кір наступає з новою силою і щодня вкладає на ліжка щораз більшу кількість людей. Якщо порівнювати цьогорічний рівень захворюваності із торішнім, то він зріс у 17 разів. Медики застерігають: якщо люди й далі нехтуватимуть щепленням, кількість хворих на кір в Україні у 2018-ому може стати рекордною!
Загалом від початку року в Україні на кір уже захворіли більш ніж 36 тисяч людей, 15 із них померли… Чи не найбільша кількість випадків захворювання зафіксована серед львів’ян та жителів нашої області. Цього року на кір уже перехворіли майже сім з половиною тисяч осіб, кількість недужих зростає. Тому кілька шкіл закрили, а дитсадки працюють у карантинному режимі.

Хворих більшає щодня

Як зазначила головний епідеміолог Львівської області Наталія Тімко, лише за минулий тиждень на Львівщині захворіло на кір 370 осіб, більшість із них  діти. Приріст, порівняно з позаминулим тижнем, неабиякий – збільшився майже вдвічі. “Щодня у Львівську обласну інфекційну лікарню госпіталізують близько 20 осіб. Серед усіх захворілих 80% – невакциновані. Найбільше цей вірус уражає жителів Львова, а також Пустомитівського, Яворівського, Стрийського, Перемишлянського, Жовківського і Дрогобицького районів”, – каже вона.
Така ситуація, зі слів Наталії Тімко, виникає через те, що люди й далі нехтують щепленням, хоча це єдиний захист від хвороби. “Не можу сказати, що жителі нашої області не вакцинуються взагалі. Вони це роблять, але неактивно. Зокрема, за останній тиждень проти кору зробили щеплення 1470 осіб, з них лише 17 дорослих, – наголошує співрозмовниця. – Популяційного імунітету в нас усе одно немає, а треба, щоб він був бодай на рівні 95%. Якщо люди не вакцинуються, то перехворіють усі”.

Канікули через кір

Через спалахи кору в кількох населених пунктах поблизу Львова призупинилося  навчання у школах. Зокрема, у Рудному, Лапаївці та двох навчальних закладах у Зимній Воді.
Як зазначила головний освітянин Львова Зоряна Довганик, у Рудному (станом на початок цього тижня) в одному з перших класів захворіло на кір одразу 13 учнів, за добу додалося ще четверо. Згодом, у середу, було 32 учні. Відтак школу закрили на карантин, і вимушені канікули там триватимуть до 14 листопада.
До цього ж часу призупинили навчання і в селах Лапаївка та Зимна Вода, що неподалік селища Рудне. В Лапаївці спалах кору почався ще 10 жовтня і станом на цей тиждень на кір там захворіло 44 школярі. Діти із Зимної Води ходять у школу в Лапаївці та Рудному, тому захворювання це легко передається і швидко поширюється.
Проте якщо в селах поблизу Львова, щоб розірвати ланцюг захворювання, навчальний процес призупиняють, то в самому місті і школи, і садки працюють. Це підтверджують і батьки, і освітяни.
“Моя старша донька ходить у школу. З її класу на кір нещодавно перехворів лиш один хлопчик, інших випадків немає. Навчання триває в звичайному режимі, – розповідає Катерина Шах. – А ось молодша донечка ходить у садочок. В її групі також є двоє чи троє хворих на кір діток. Вихователька сказала, що наразі в садку діє карантинний порядок. Це означає, що всі заняття проводять виключно в групах, тобто якщо на музичне заняття, англійську, шахи чи лего дітей водили у актовий чи спортивний зал, то тепер вчителі самі приходять до дітей у групи. Це робиться для того, аби діти менше контактували одні з одними”.
Загалом, зі слів Зоряни Довганик, у Львові вірус кору підхопили 145 школярів і 21 вихованець дошкільного закладу. “Ситуацію щодо захворюваності на кір моніторимо щодня. Ніякого критичного рівня немає! Хворіють на кір по троє-четверо учнів у різних класах. У випадку, якщо буде ситуація, коли хворих у одному класі побільшає або ж зафіксують велику кількість недужих у різних класах однієї школи, керівник закладу повинен звернутися в управління освіти і довести до відома, що планує припинити навчання, – пояснює вона. – А в тих садках, де є поодинокі випадки захворювання на кір, справді запроваджені внутрішні карантини – діти сидять у групах. Управління освіти видало наказ, що у випадку зростання рівня захворюваності чи епідемії якогось іншого інфекційного захворювання (у нашому випадку кору), треба заборонити проведення будь-яких заходів, які передбачають скупчення великої кількості людей. Сподіваємося, це обмежить поширення хвороби”.

Як уже не раз писала “Львівська Пошта”, кір – це небезпечне вірусне захворювання, ліків від якого не існує, а ускладнення можуть призвести до летальних наслідків.
Захиститися від хвороби можна тільки завдяки вакцинації. Вакцина проти кору є в достатній кількості – хороша, європейська, яка входить до складу комбінованої трикомпонентної вакцини КПК (для профілактики кору, епідемічного паротиту, краснухи). Щеплення цією вакциною передбачені Календарем профілактичних щеплень МОЗ. Діти і дорослі, які не мають профілактичного щеплення, перебувають у зоні ризику. Вакцинуватися проти кору  потрібно у випадках, якщо:
* дитині виповнився рік і шість років;
* ви пропустили планову ревакцинацію у шість років (у цьому випадку зверніться до медзакладу, адже всього лише дві дози вакцини забезпечують повний захист);
* дитині шість і більше років, але вона не має жодного щеплення КПК (у такому разі потрібно зробити два щеплення з інтервалом не менш ніж місяць);
* ви не пам’ятаєте, чи робили дитині щеплення КПК, і не маєте документальних підтверджень – у цьому випадку дитину також потрібно вакцинувати;
* підлітки або дорослі не хворіли на кір і не мають щеплень проти кору.
Пам’ятайте! Небезпека кору в тому, що інкубаційний період цієї хвороби становить три тижні. Людина стає носієм вірусу ще до появи висипу. Особливо небезпечно, якщо в організованих колективах є люди, не вакциновані двічі. Якщо вони зараз не зроблять щеплення, спалах вірусу триватиме доти, доки всі не перехворіють.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.7956 / 4.13MB / SQL:{query_count}