Осінь в радість

Яйця, печінка тріски і тривалі прогулянки не лише нададуть сил холодної осені, а й вбережуть від багатьох видів раку

Осінь – складний період для нашого організму. Сонця і вітамінів стає менше, тому більшість людей відчувають втому, млявість та нестачу сил. І саме в цей час імунітет стає більш вразливим до вірусів та інфекцій. Зокрема, в організмі більшості українців починає наростати дефіцит дуже важливого вітамін-гормона – вітаміну D. Як зазначила на своїй сторінці у Facebook дієтолог Оксана Скиталінська, цей вітамін впливає на роботу всього організму, а не лише на здоров’я кісток та зубів, як вважає багато людей.
З її слів, достатньо вітаміну D означає:
* Гарне самопочуття і настрій;
* Позитивний вплив на роботу серця та судин;
* Стримування набору маси тіла, що часто відбувається саме восени та взимку та сприяння швидшому зниженню зайвої ваги.
Достатньо вітаміну D – це профілактика:
* Цукрового діабету І та ІІ типів;
* Розсіяного склерозу, зокрема у жінок на 40%;
* Запалень різної локалізації, остеопорозу та псоріазу;
* Багатьох видів раку: молочної залози, підшлункової залози та кишечника;
* Вікової макулярної дистрофії сітківки, основної причини сліпоти у людей старшого віку.
Оксана Скиталінська рекомендує людям, які недостатньо часто бувають на сонці, приймати вітамін D додатково, найкраще це робити з найбільшим прийомом їжі (сніданок, якщо харчуєтеся двічі в день, обід, якщо тричі). З її слів, неважливо, скільки б часу люди не приймали сонячні ванни зараз – вітаміну D вони майже не отримають. Тому дуже важливим джерелом у цю пору року мають бути продукти, багаті вітаміном D: яєчні жовтки, печінка тріски (найбільші джерела), морська жирна риба.
А ось солярії дієтолог відвідувати не рекомендує, бо вони неефективні і небезпечні. Мовляв, лампи в солярії випромінюють ультрафіолетові промені спектру А, які підвищують ризик меланоми (раку шкіри) та блокують синтез вітаміну D у власному організмі.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9461 / 4.34MB / SQL:{query_count}