Лікуйтеся правильно!

Чому нам погано під час грипу і як лікуватися?

Наш організм – ос­новний інструмент боротьби з грипом. А такі симптоми як гарячка, головний біль, біль у м’язах, у горлі, кашель та нежить – це захисні реакції організму на вірус, що допомагають з ним боротися. Саме вони, зі слів в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, й свідчать про активну роботу нашого імунітету. Про це вона зазначила на своїй сторінці у Facebook.

Чому виникає набряк та біль у горлі?

Одним з типів клітин, які борються з вірусом, є білі кров’яні тільця Т-лімфоцити. Іноді їх навіть називають “солдатами” імунної системи. Коли Т-клітини локалізують білки вірусу грипу, вони починають розростатися в лімфатичних вузлах нав­коло легень та горла. Це викликає набряки та біль у цих лімфатичних вузлах. Позбавитись цього симптому можна тільки тоді, коли організм повністю одужає.

Чому виникає кашель?

Збільшення кількості слизу в легенях внаслідок відповідної імунної відповіді на інфекцію, викликає кашель як рефлекс, щоб очистити дихальні шляхи. Як правило, цей процес також спричинений активністю Т-клітин в легенях. Боротьба з вірусом в легенях призводить до появи симптомів схожих на бронхіт. Це може погіршити стан у разі наявності попереднього захворювання легень та ускладнити дихання.

Чому виникає головний біль та гарячка?

Щоб боротися з вірусом, імунні клітини потрапляють в кровотік. Цей процес може впливати на ділянку головного мозку в гіпоталамусі, яка регулює температуру тіла. Внаслідок чого виникають гарячка та головний біль.
Якщо ви відчуваєте ці симптоми, перше, що потрібно зробити – звернутися до лікаря та не бігти в аптеку за антибіотиками, “імуномодуляторами” чи рослинними засобами.
Лікар за потреби може призначити препарати для усунення симптомів (парацетамол чи ібупрофен для зниження високої температури, засоби від нежитю чи болю в горлі).
Симптоми грипу – результат активної роботи нашої імунної системи. Тому важливо створити своєму організму умови, щоби він міг боротись з вірусом – дотримуйтесь постільного режиму без зайвих навантажень, пийте багато рідини, провітрюйте приміщення та за можливості робіть вологе прибирання. У нашої імунної системи є достатньо ресурсів для боротьби з хворобою. Головне не заважати. А щоби мінімізувати ризики захворіти – вакцинуйтесь від грипу! Одне щеплення допоможе сформувати імунітет проти вірусу на цілий сезон. Також часто та ретельно мийте руки, уникайте натовпу та пчихайте правильно. А якщо захворіли – залишайтесь вдома.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.3685 / 4.35MB / SQL:{query_count}