Гіпертонічний криз: як розпізнати і як його запобігти

Восени, крім нежиті та застуди, на українців “полюють” серцево-судинні захворювання, зокрема небезпечний гіпертонічний криз

“Гіпертонічний криз – раптове та значне підвищення артеріального тиску від базового рівня. Загрозу здоров’ю та життю несе значне підвищення АТ (як правило > 180 та/або 120 мм рт.ст.), яке ускладнюється смертельно небезпечними станами. Зокрема розвиток мозкового інсульту, інфаркту міокарда, набряку легень. Важливо, що не лише високий рівень артеріального тиску, а й ступінь його зростання може стати причиною розвитку тяжких ускладнень артеріальної гіпертензії”, – каже в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.
Очільниця МОЗ вказала на симптоми, які можуть свідчити про гіпертонічний криз, і за яких варто негайно дзвонити 103: інтенсивній біль або значний дискомфорт за грудиною чи в ділянці серця; порушення мови, слабкість в одній руці, асиметрія обличчя; інтенсивний головний біль, який супроводжується сплутаністю свідомості та розладами зору; нудота й блювання; задишка; судоми; відсутність свідомості; виражені тривожні розлади.
Однак частіше трапляється, що раптове підвищення артеріального тиску супроводжується головним болем, запамороченням, відчуттям тривоги, серцебиттям. Такі стани не потребують виклику швидкої та можуть лікуватись амбулаторно.
Найкращий спосіб запобігти гіпертонічним кризам – ефективна взаємодія з лікарем. Не менш важливо дотримуватися здорового способу життя: відмовитися від куріння та зловживання алкоголем, правильно харчуватися, регулярно займатися фізичними вправами та обмежити сіль у раціоні до 5 г на добу.
Нагадуємо, що будь-який пацієнт в Україні, який має серцево-судинне захворювання, може скористатися програмою “Доступні ліки” (http://moz.gov.ua/dostupni-liki).

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
3.5684 / 4.34MB / SQL:{query_count}