Цибуля і часник не врятують!

Уляна Супрун розвінчала черговий міф і розповіла, як ефективно захиститися від грипу

Розвішування цибулі в навчальних кабінетах не може вберегти дітей від застуди чи грипу! Про це на своїй сторінці у Facebook написала в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.
“Підозрюю, що думка про цибулю як своєрідний оберіг від грипу, не рідкісна серед батьків, школярів і загалом суспільства. Способів використовувати цибулю, а інколи й часник, існує дуже багато – їх підвішують у приміщеннях або ж нарізають та розставляють по кутках. Крім того, багато хто вдається до приготування крапель для носа чи просто їсть їх цілими. Усі ці способи не мають під собою належного наукового обґрунтування. І таке використання цибулі не принесе бажаного ефекту захисту”, – зазначила Уляна Супрун.
Більше того, зі слів очільниці МОЗу, від споживання цибулини можуть початися печія або дискомфорт у шлунку. Те ж саме відбуватиметься і в слизовій носа – сильне подразнення, водночас збільшення виділень. Зокрема діти дуже чутливі до запаху цибулі. Найбільш ймовірно, що таке профілактичне “меню” не буде сприяти навчальному процесу.
Щоб мінімізувати ризик захворювання на грип, Уляна Супрун закликає  до таких дій:
* вакцинуйтеся від грипу самі та зробіть щеплення й вашій дитині – одне щеп­лення захищає упродовж усього сезону грипу, адже допоможе сформувати імунітет проти вірусу;
* нагадуйте дітям про правила гігієни, особливо важливо мити ретельно руки;
* завжди провітрюйте приміщення та за можливості проводьте більше часу з дітьми на свіжому повітрі;
* збалансоване харчування, повноцінний сон та достатній рівень фізичної активності – також ефективна профілактика хворіб;
* якщо дитина захворіла – залишіться вдома та проконсультуйтеся з вашим сімейним лікарем щодо лікування.
А ось цибулю та часник залиште для смачних і поживних страв і вживайте їх лише як частину збалансованого харчування. А дітям краще запропонуйте теплий чай з малиною.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.4813 / 4.34MB / SQL:{query_count}