Хворі? Не вакцинуйтесь!

Тим, у кого алергія чи імунодефіцитні хвороби, робити щеплення не можна

З приходом холодів українці починають вакцинуватися, щоб не захворіти на грип. Однак лікарі розповіли, що є ряд категорій людей, яким протипоказано робити щеплення.
“Лікарі не рекомендують вакцинуватися проти грипу, якщо людина має низьку масу тіла (для його віку), температуру вище 38 градусів, хворіє гострими формами захворювань і має імунодефіцитні хвороби. Загалом, вакцина виробляється на основі курячих білків. Тому, якщо у вас є алергія на куряче м’ясо, яйця – це є протипоказанням до вакцинації проти грипу”, – пояснив директор Центру громадського здоров’я МОЗ Володимир Курпіта, передає Укрінформ.
Якщо у людини нежить, то варто перечекати три-чотири дні, коли симптоми пройдуть, відразу вакцинуватися.
Зі слів лікаря, зробити щеплення від грипу і ГРВІ можна упродовж всього епідемічного сезону, який в Україні триває з 1 жовтня по 1 травня.
“Імунітет формується протягом 7-10 днів. Вакцинацію можна робити протягом усього сезону. Оскільки зазвичай під час сезонного підвищення захворювання на грип є дві, а іноді і три хвилі хвороби. Перша виникає до Нового року, друга – в кінці січня-лютого. І в тому випадку, якщо ви зараз не приймаєте рішення про вакцинацію, можете зробити це пізніше. Імунітет, який формує вакцина, тримається від шести до восьми місяців, тобто він захищає упродовж всього епідсезону”, – розповів лікар.
Також він покроково пояснив процедуру вакцинації:
* Зверніться до сімейного лікаря, з яким у вас підписаний договір або за місцем проживання. Лікар оцінить стан здоров’я, визначить показання або наявність протипоказань для вакцинації і порекомендує аптеку, де можна придбати вакцину або надасть рецепт на отримання цієї вакцини.
* Коли купите вакцину в аптеці, зберігайте чек, оскільки він є підтвердженням придбання із зазначенням часу і дати покупки вакцини.
* Під час транспортування вакцини з аптеки до місця, де робитимуть вакцинацію, необхідно дотримуватися відповідного холодового ланцюга. Це забезпечується шляхом вкладення додаткових холодових реагентів у сумку або в коробку з вакциною.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.2239 / 4.34MB / SQL:{query_count}