Обізнані батьки – здорові діти!

У Львівському центрі репродуктивного здоров’я стартує Школа відповідального батьківства. Зустрічі проводитимуть кожних два тижні

Вагітність – дуже відповідальний період у житті кожної сім’ї, адже зміни відбуваються не лише в організмі майбутньої матері, а й в родинних стосунках. Розгубленість, страх, невідомість лякають жінок найбільше. І навіть якщо вони народжують вдруге чи втретє, кожний випадок індивідуальний.
Аби фізично і психологічно підготувати майбутніх батьків до таких важливих подій у їх житті, як вагітність і народження діток, Львівський обласний центр репродуктивного здоров’я населення започатковує Школу відповідального батьківства.
Зі слів директора Центру Марії Малачинської, такі заняття конче необхідні, адже не лише дають знання про самі пологи, а й допомагають долати певні страхи та дарують позитивні емоції. “Від природи так забезпечено, що фізіологічні пологи потребують моментів терпимості до болю. Головна мета Школи відповідального батьківства – довести жінці, що вагітність – це фізіологічний процес, який можна пройти максимально безболісно і як результат народити здорову і щасливу дитину. Підготовка жінки до пологів, підтримка чоловіка чи близької людини допоможе їй пройти все легше, безболісніше і з усмішкою народити здорову дитину. Про все це ми й говоритимемо”, – зазначила співрозмовниця.
Перша зустріч у рамках Школи відповідального батьківства відбудеться уже сьогодні, 20 жовтня, об 11.00 в актовому залі (1 поверх) Львівського обласного центру репродуктивного здоров’я населення, що по вул. Короленка, 9. Участь у проекті – добровільна і безкоштовна.
Серед головних тем, які цього разу обговорюватимуть під час Школи відповідального батьківства – партнерські пологи, фізичний і психологічний стан сім’ї в очікуванні дитини та гімнастика для вагітних. За планом, перша зустріч триватиме до двох годин, але усе залежатиме від зацікавленості залу, питань, практичних моментів.
“Наші спеціалісти: лікар акушер-гінеколог вищої категорії Людмила Іванів  та психолог Надія Бартновська готові поділитися своїми знаннями, цікавою інформацією, розрадити і допомогти розібратися в усіх питаннях, які хвилюють кожного, хто прийде. Учасники матимуть змогу індивідуально поспілкуватися зі спеціалістами і навіть запропонувати теми для наступних зустрічей, – веде далі Марія Малачинська. – До речі, взяти участь у Школі відповідального батьківства можуть не лише вагітні жінки, а й їх чоловіки, а також ті, хто лише планує вагітність і готується до батьківства. Наші двері відкриті для будь-кого зацікавленого!”
Як зазначила директор Центру, такі лекції і зустрічі будуть постійними. “При нашому Центрі зустрічі з молодими батьками плануємо проводити кожні два тижні. Звісно, якщо буде висока зацікавленість і потреба в такій інформації, спеціалісти готові зустрічатися частіше. Попередньо на нашому сайті та на сторінці у мережі Facebook оголошуватимемо теми наступних лекцій. Також кожен бажаючий може сам запропонувати теми, які їй буде цікаво почути під час Школи відповідального батьківства”, – додала медик.
Нагадаємо, з початку осені у Центрі репродуктивного здоров’я населення ведеться облік вагітних. Як пояснила директор закладу, на патронаж беруть переважно жінок, які пройшли в них прегравідарну підготовку, тобто підготовку до вагітності, лікувалися від безпліддя чи невиношування. Але якщо таке бажання матимуть й жінки, які в Центрі не лікувалися і не стояли на диспансерному обліку, також можуть звертатися. До речі, від початку ведення патронажу на обліку в Центрі вже стоїть більше трьох десятків вагітних.
До слова, усі лекції у Школі відповідального батьківства, як і патронаж вагітних у Центрі, повністю безкоштовні.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4606 / 3.99MB / SQL:{query_count}