А ви вже обрали власного лікаря?

Кожен третій українець вже підписав декларацію зі сімейним лікарем

Вже 14,8 мільйонів українців підписали декларації з сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами. «56% жителів Вінничини обрали своїх сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів. Наступні серед лідерів – Полтавська, Харківська і Хмельницька області. В цих регіонах навіть не кожен третій, а майже кожен другий вже має свого лікаря. Робота управлінців у цих областях – приклад для інших регіонів. І сигнал, що час наздоганяти!», – зазначає в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.
Послуги у власного лікаря – а це базові аналізи, вакцинація, профілактичні обстеження оплачує Національна служба здоров’я України, а отже вони абсолютно безоплатні для кожного.
Якщо ще не обрали свого фахівця – не відкладайте на потім! Це можна зробити, як у комунальних медзакладах, так і у приватних клініках (на сайті НСЗУ можна подивитися, в яких приватних медзакладах можна обрати лікаря).

Перелік безоплатних послуг, які українцям мають надавати сімейні лікарі, терапевти та педіатри

Збережіть собі цей список – це медичне обслуговування, на яке ви маєте право в кожному медзакладі первинки, який фінансує держава!
Діагностика і лікування. Сімейні лікарі, терапевти і педіатри та спостерігатимуть за вашим станом здоров’я чи станом здоров’я вашої дитини, ставитимуть діагнози та лікуватимуть найбільш поширені хвороби, травми, отруєння.
За потреби ваш лікар дасть направлення до фахівця вторинної чи третинної допомоги – лора, ендокринолога, хірурга тощо – чи буде консультуватись з ним щодо вашого лікування.
Пакет безоплатних аналізів і досліджень. Зокрема загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою, загальний аналіз сечі, глюкоза крові, загальний холестерин, електрокардіограма, швидкий текст на вагітність, швидкі тести на ВІЛ, вірусні гепатити.
Сімейний лікар або терапевт за бажанням вагітної може вести неускладнену вагітність. Лікар може взяти вагітну на облік до 12 тижнів. Коли є необхідність або вимагає протокол він направить вагітну до акушера-гінеколога.
Огляди дітей до 3-х років. Після народження дитини педіатр або сімейний лікар має проводити планові обов’язкові огляди, навіть коли дитина здорова: 10 оглядів лікаря і 6 оглядів медсестри у перший рік, 2 огляди в два роки і 1 огляд у три роки, інформує МОЗ.
Паліативна допомога. Спостереження та оцінка стану важкохворого пацієнта, виписування рецептів для лікування больового синдрому.
Також серед обов’язків вашого лікаря – вакцинація, профілактичні огляди, візити додому (за рішенням лікаря), рецепти на ліки та медичні довідки. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9165 / 4.35MB / SQL:{query_count}