Як подолати тривожність

Уляна Супрун радить частіше займатися спортом і пити менше кави

Жителі міст мають на 21% вищий ризик появи тривожних розладів і на 39%  розладів настрою, аніж жителі сільської місцевості.
“Поганий настрій, порушення сну, надмірна чутливість до шуму чи періодичне пришвидшення дихання та серцебиття – ось симптоми тривожності. Найкращі способи боротьби з нею – власні лайфхаки”, – пише виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Суп­рун у Facebook. “Відчувати тривогу час до часу – це нормально. Часто це захисна реакція організму на небезпечні ситуації та порушення зони комфорту. В певних випадках незначна тривожність може бути корисна. Наприклад, може сприяти тому, що ви відповідальніше поставитеся до важливого завдання. Проте через постійне відчуття тривожності підвищується рівень гормону стресу кортизолу й артеріальний тиск, що, своєю чергою, може збільшити ризик розвитку хвороб серця, інсульту та хвороб нирок”, – пояснює вона.
Тривога і стрес заважають нормально функціонувати, працювати, будувати стосунки і спілкуватися з іншими людьми. Крім того, можуть призвести до погіршення здоров’я.
“Інколи відчуття тривожності може нагадувати вантажівку, яка ось-ось вас зачепить. Тому будьте уважні до свого організму і намагайтеся швидко реагувати на потенційні небезпеки!” – наголошує Уляна Супрун.
Ось п’ять її порад, які допоможуть боротися з тривожністю.
* Потужною зброєю для контролю відчуття тривожності є фізичні вправи. Обирайте будь-яку активність, яка вам до душі. Наприклад, біг або велопрогулянки.
* Відмовтеся від кофеїну, лікарських засобів і речовин, які можуть спричинити розвиток симптомів тривожності.
* Вивчайте техніки глибокого дихання, медитації та покращення усвідомленості. Практикуйте заняття, які дозволяють знизити тонус м’язів і посилити відчуття спокою.
* Намагайтеся лягати спати і прокидатися в той самий час. Щоби покращити якість сну, не користуйтеся електронними пристроями, уникайте переїдання, вживання кофеїну та спиртного перед сном.
* Якщо відчуття тривожності триває більш ніж півроку – обов’язково йдіть до лікаря.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6699 / 4.07MB / SQL:{query_count}