Вакцинація по-новому

Із цього тижня в Україні змінили календар щеплень і скасували непотрібні вакцини

Ольга Шведа
Хочете захистити свою дитину від інфекційних захворювань – тоді вакцинуйте її! Звісно, це не стовідсоткова гарантія, але принаймні найбезпечніший шлях.
Як відомо, в Україні існує Національний календар профілактичних щеплень. Згідно з ним, дитину треба вакцинувати проти 10 найпоширеніших інфекційних захворювань: туберкульозу, гепатиту В, коклюшу, дифтерії, правця, поліомієліту, гемофільної інфекції, кору, краснухи і паротиту. 
Нещодавно задля оптимізації чинного календаря профілактичних щеплень та підвищення рівня охоплення вакцинацією проти вакцинокерованих інфекцій, зокрема гепатиту В, Міністерство охорони здоров’я України розробило нову схему вакцинації. Зміни набули чинності з цього тижня, 3 липня.
Отож, як розповіла “Львівській Пошті” епідеміолог, секретар групи оперативного реагування на несприятливі події після імунізації департаменту охорони здоров’я ЛОДА Оксана Пушкарьова, відтепер щеплення проти туберкульозу (БЦЖ) робитимуть тільки один раз – на третю-п’яту добу життя малюка. А ревакцинацію в сім років, як це було раніше, робити більше не потрібно.
Ще одна зміна – з цього тижня другу дозу вакцини проти гепатиту В дитина отримуватиме не в перший місяць життя, а в другий.
“Це дозволить у майбутньому робити щеплення багатокомпонентною вакциною, бо вакцинація проти гепатиту В тепер збігається або поєднується з імунізацією проти дифтерії, правця, кашлюку та поліомієліту (в два і шість місяців). А оскільки АКДП роблять не раніше другого місяця життя, то таке зміщення повністю виправдане, – пояснює Оксана Пушкарьова. – Відтепер Національний календар щеплень відповідає досвіду європейських країн. Зміни, які вже набули чинності, повинні зменшити кількість візитів на вакцинацію, завантаженість кабінетів щеплень та медперсоналу і рівень стресу батьків та дітей перед щепленням”.
Як запевняє епідеміолог, вакцини проти всіх 10 інфекційних недуг, які входять у календар щеплень в Україні, у медзакладах Львівщини є в повному обсязі! Усі вони якісні, ефективні та безпечні, перекваліфіковані ВООЗ.
“Звісно, зараз досить багато людей не довіряють індійським вакцинам, зокрема АКДП, і чекають, коли з’являться вакцини європейського виробництва. Але батьки повинні розуміти, що тоді дитина залишається незахищеною. Приватний ринок не може їх усіх забезпечити, бо й там стаються перебої. Інколи, зробивши перше щеплення вчасно, друге сильно відтерміновують, бо немає вакцин. А тим часом рівень інфекційної захворюваності не знижується, – веде далі співрозмовниця “Львівської Пошти”. – Не потрібно боятися вакцинації, яку можна зробити дітям безкоштовно! Так, інколи може виникнути певна реакція – біль у нозі, підвищення температури, припухлість, але це нормально. Серйозних проблем щодо вакцини АКДП у нас не було”.
Нагадуємо, що вакцинацію за умови пропуску будь-якої дози не потрібно починати заново! Необхідно скласти індивідуальний графік введення та дотримуватися його.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
15.0689 / 4.08MB / SQL:{query_count}