Смачно, корисно і без примусу

Сім порад, як заохотити дитину до здорового харчування

Заохотити дітей їсти здорову їжу не завжди легко. Навіть зварений найсмачніший у світі борщ дітям не смакує. Вони рахують кожен шматочок буряка у тарілці та вимагають заміни на морозиво та ще й із шоколадом.
Наші харчові звички є результатом навчання, тому кожну дитину можна заохотити не лише їсти здорову їжу, а робити це із задоволенням. Про це у Facebook нещодавно написала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.
Поради батькам, які допоможуть заохотити дітей їсти корисні продукти, склала біолог Дарія Прокопик. Найперша її порада батькам стосується того, щоби самим стати прикладом для дітей і харчуватися правильно.

Привчайте дітей до різних смаків

Для того, щоб звикнути до нових продуктів, дітям інколи потрібно скуштувати їх 7-12 разів. Не варто змушувати дітей їсти овочі. Досить того, щоб вони завжди були доступними, і діти бачили, що ви самі це їсте. Рано чи пізно цікавість візьме гору, і дитина спробує, а потім звикне до повноцінного раціону.
“Маскувати” овочі у стравах не варто. Якщо постійно робити це, до прикладу, з морквою, дитина ніколи не стане добровільно її їсти.
Діти повинні споживати корисні продукти свідомо. Не поєднуйте в одній страві улюблені й нові складники, бо тоді ці нові дитина не їстиме.

Їжте разом, але не перед телевізором

Діти, які харчуються разом із батьками, як правило, їдять здоровішу їжу, менш схильні до голодування та мають менший ризик набрати надлишкову вагу. Важливо навчити дитину їсти у відповідному середовищі. Наприклад, діти, які їдять перед телевізором, схильні до вибору менш безпечних та корисних продуктів. Дослідження показують, що саме ця звичка може призвести до переїдання і підвищеного ризику ожиріння в дітей.

Запровадьте регулярний режим харчування

Це стосується як сніданку, обіду та вечері, так і проміжних перекусів. Режим харчування повинен стати рутинним для вашої дитини.

Не використовуйте їжу як нагороду чи покарання

Не “розплачуйтеся” морозивом за спожиту броколі. Такі “хабарі” не сприяють здоровим харчовим звичкам. Їжа – це перш за все джерело поживних речовин та енергії для нашого організму.

Стежте, аби дитина пила достатню кількість води

Кількість води, яку має споживати дитина впродовж дня, залежить від багатьох чинників – таких як стать, вік, рівень фізичної активності, а також температура повітря, погодні умови і клімат загалом. 
Загальні рекомендації щодо питного режиму для дітей:
– діти від 1-4 років – від двох-чотирьох склянок;
– діти 4-8 років – п’ять склянок;
– діти 9-13 років – сім-вісім склянок;
Діти 14 і більше років – від восьми до 11 склянок.
Денну норму води дитина може отримати не тільки споживаючи воду, але й із харчових продуктів.
Запивати їжу можна і треба. Вживання води під час їжі допомагає травленню і запобігає зневоднення та закрепи.

Обмежте споживання їжі з великою кількістю калорій, жиру, цукру та солі, пропонуйте альтернативу

Це стосується солодощів, чипсів, солодких газованих напоїв та інших продуктів, бідних на поживні речовини та з високим рівнем калорійності. Окрім порожніх калорій, вони містять ароматизатори, що привчають дітей до сильних штучних смаків. Порівняно з ними звичайна та корисна їжа вже не так смакуватиме.
Альтернативними солодощами можуть стати свіжі та сушені фрукти, десерти на основі горіхів, сиру, несолодкі йогурти, узвари та смузі.

Будьте прикладом для своїх дітей – вони всього вчаться у вас!


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.2440 / 4.08MB / SQL:{query_count}