Гіпнопологи: у спокої та без стресу

“Львівська Пошта” дізналася, що ховається під назвою “гіпнопологи”, як цей метод працює і наскільки він дієвий

Нещодавнє фото принца Вільяма і його дружини Кейт Міддлтон із немовлям на руках облетіло чи не весь світ. Усе б нічого, якби не той факт, що герцогиня Кембриджська до публіки вийшла через вісім годин після пологів! Вона щасливо усміхалася в об’єктиви фотокамер і тим самим шокувала громадськість своїм чудовим виглядом. “Такого не буває!”, “Неможливо бути свіжою і сповненою енергії за такий короткий термін!”, “Після пологів жінка почувається виснаженою, розбитою і потребує відпочинку, а тут усе навпаки – вона сяє. Що за чудеса?” – писали жінки, яким доводилося народжувати.
Проте, як виявляється, усіх своїх трьох дітей герцогиня народжувала за методом гіпнопологів. Він допомагає жінці народити максимально природно і полегшує больові відчуття. Породілля зосереджується на роботі кожного м’яза свого тіла, візуалізує народження дитини, поринає в медитативний стан і стан глибокої релаксації. Отож, саме через те, що Кейт повністю розслабилася, слухала своє тіло і правильно дихала, а принц Вільям підтримував її під час усього цього процесу, вона вийшла з лікарні так швидко і в такому чудовому вигляді.
“Львівська Пошта” вирішила дізнатися, що це за метод – гіпнопологи, чи практикують щось подібне в Україні, зокрема у Львові.

Не Кейт Міддлтон єдина

Виявляється, метод гіпнопологів не новий. Ще в 1991 році його заснувала Мері Монган. Мати чотирьох дітей на власному досвіді знає, як це – вірити в легкі й безболісні пологи, не дивлячись на систему. В часи її молодості жінок під час пологів фіксували до ліжка і давали в маску хлороформ. Жінка дуже хотіла усе змінити та полегшити біль і страждання жінок. Згодом, маючи досвід та освіту гіпнотерапевта, за цим методом вона взялася готувати до пологів власну доньку. Тож першим “гіпномалюком” став її онук!
Та найголовніше, у що вірила Мері, це в жіночий інстинкт народжувати! Але були такі, яким було нелегко повірити в себе. Саме тому Мері започаткувала підготовку за таким дієвим методом, як навіювання, і назвала програму #hypnobirthing.
Зараз метод самогіпнозу активно практикують у США та в ще 45 країнах світу. Гіпнопологи обрали для себе Демі Мур, Сінді Кроуфорд, Памела Андерсон, дружина Лені Кравіца і вже згадана Кейт Міддлтон.

Перші та єдині

Тепер зробити так, щоб пологи пройшли легко, швидко, безболісно і при цьому природним шляхом, без застосування усіляких анестезій, можуть і львівські матері. Саме в нашому місті ось уже два роки існує єдина в Україні (!) Школа спокійних пологів, яка готує майбутніх матерів за допомоги гіпнотерапії. З кожним роком ця методика набуває щораз більшої популярності. Якщо в 2016-ому завдяки методу гіпнопологів народили 26 жінок, то торік уже втричі більше!
Як розповіла “Львівській Пошті” практикуючий клінічний психолог, сертифікований гіпнотерапевт, сертифікований інструктор методу Hypnobirthing® та співзасновниця Школи спокійних пологів Євгенія Шапочка, освоїти техніку гіпнопологів до снаги кожній жінці. Для цього достатньо відвідати спеціальні курси для майбутніх матерів. Саме на них гіпнотерапевти і психологи навчать породіль опановувати себе, зосереджуватися, розслаблятися, бороти страх, напруження і біль.
“Зазвичай нормально і безболісно народити дитину жінці заважає власне ставлення до пологів, певні упередження, переживання, аби чогось поганого не трапилося. Гіпнотерапія – ніякий не гіпноз, як багато хто думає. Це метод, який навчає глибокої релаксації, дихальних технік та мистецтва самонавіювання, які використовують для того, щоби полегшити напруження та біль під час пологів, – розповідає співрозмовниця. – Сам процес пологів закладений у жінці від природи, тож учити її народжувати нема потреби. Єдине, що варто зробити, це забезпечити такі умови, щоби її фізіологічна функція проявилася в найкращий спосіб, щоби працювали гормони, не було страху і щоби жінка знала, що з нею відбувається. Будучи обізнаними, жінки почуваються набагато легше, швидше народжують, а сам процес стає простішим”.
Переваг гіпнотерапії, на думку Євгенії Шапочки, чимало. Зокрема, пригнічення відчуття страху, який є причиною виникнення напруження і відповідно болю; значне зменшення, навіть сама потреба у використанні “хімічних” знеболювальних засобів; скорочення першого періоду пологів. Мама залишається активною, енергійною і позитивно налаштованою, зменшується, а часто взагалі усувається втома під час пологів.
“Статистично доведено, що в матерів, які використовують нашу техніку під час вагітності і пологів, практично нема токсикозу на останніх місяцях, менше хірургічних втручань, кесаревих розтинів і передчасно народжених дітей, коротшими стають перший і другий терміни пологів, майже не спостерігається післяпологових депресій, бо чи не увесь курс розрахований на трансформацію жінки у роль мами. Також немовлята за шкалою Апгар мають високі показники”, – запевняє Євгенія Шапочка.

Спокій і ніякого страху

Почати відвідувати курси гіпнопологів співрозмовниця радить приблизно з 25-го тижня вагітності, бо саме в цей час жінка уже відчуває рухи дитини та зміни в своєму тілі. Сам курс у Школі спокійних пологів розрахований на те, щоби жінки проходили його разом із чоловіками, хоча трапляється, що при пологах присутні саме гіпнотерапевти.
“І маму, і тата вчимо, як правильно поводитися під час пологів, як бути ефективним партнером у цей час, як тато має правильно впливати на маму, щоби вона розслабилася, які слова добирати, яку позу задля розслаблення, – веде далі фахівець. – Якщо мама не має партнера на пологи, у цьому можемо допомогти їй ми. Наприклад, я часто сама супроводжую жінок у пологові доми. Якщо акушери-гінекологи нічого не знають про метод гіпнопологів (а це трапляється нерідко), доводиться розповідати, пояснювати, що входить у курс підготовки і як це працює. Вислухавши і побачивши все, вони з позитивом сприймають таку методику і при цьому зауважують, що “наші” мами набагато спокійніші й урівноваженіші навіть у тих випадках, коли справді варто хвилюватися”.
Євгенія Шапочка наголошує: тим, кому скоро народжувати, але хто страшенно боїться, варто пройти курс гіпнопологів у Школі спокійних пологів, і всі страхи розвіються! До речі, черговий курс підготовки до пологів розпочнеться вже з наступного тижня, 15 травня, на вул. Уляни Кравченко, 10, каб. 10.
Під час занять у цій школі жінка разом із чоловіком вивчатиме основні техніки подолання страху та болю під час пологів: глибоке дихання, афірмації, релаксації, візуалізації; навчиться самогіпнозу, або самонавіювання; вивчить фізіологію пологів; отримає домашні завдання: прослуховування аудіозаписів із релаксаціями; зануриться в унікальну атмосферу занять.
Докладнішу інформацію можна одержати на сторінці Школи спокійних пологів у Facebook або на сайті Спокійні пологи.
Лідія Коноваленко, сертифікована доула Асоціації фахівців природного батьківства, співзасновниця сімейного клубу “Сакура”:
– Працюючи доулою – професійним консультантом, який супроводжує вагітних під час пологів і після них, надаю підтримку та потрібну інформацію, добре знаю, яким ефективним є самоконтроль жінки в такі моменти. Моя мета – підтримувати жінку, допомагати їй дихати і заспокоювати в потрібні моменти. Справді, у деяких країнах світу, зокрема Англії, Голландії, вийти за чотири години після пологів із акушерського центру і піти додому – норма. Є такий вислів, що вдома навіть стіни допомагають відновлюватися. Але там це все можливе завдяки якісному післяпологовому патронажу. Загалом методи навіювання, правильного дихання і всяких візуалізацій завжди використовували як немедикаментозні методи знеболювання. Вони справді дуже ефективні, адже головне під час пологів – не забувати дихати та вміти справлятися з тими почуттями, які виникають під час переймів. У нас жінки все частіше стають більш усвідомленими, хочуть дізнатися, що з ними відбувається під час пологів, самі ухвалювати якісь рішення, хочуть знати, як правильно підготуватися до пологів, як фізіологічно все відбувається і як можна полегшити самі пологи. Для цього ми, доули, розповідаємо жінкам про їхню фізіологію, вчимо маму і тата розуміти, що за чим відбуватиметься, що головне у пологах, від чого залежать гормони. Показуємо, як правильно дихати, разом шукаємо шляхи, як заспокоїти жінку, за що при пологах відповідає батько. Доведено, що жінка завжди краще і швидше почує коханого, аніж лікаря чи персонал. Отож якщо чоловік буде спокійний і показуватиме, як дихати, то й жінка автоматично за ним це повторюватиме. Також вчимо жінок, з чим вони можуть зіткнутися в пологовому, які документи доведеться підписувати, в якому випадку законодавство на їхньому боці. Розповідаємо, про що лікар може питати, як правильно відповідати на його питання. Зазначаємо, що він зобов’язаний розповідати про всі маніпуляції, щоб жінка могла свідомо ухвалювати рішення, чи їй це потрібне в даний момент. Розповідаємо про важливість теплового ланцюжка, щоб акушерка не забирала дитину, а залишала на грудях мами голеньку на дві години, як це повинно бути. Наразі це працює за запитом. У Львові на вулиці Братів Міхновських, 23 працює сімейний клуб “Сакура”, де спеціалісти проводять курси батьківства. Крім цього, “Доули Львова” раз на два тижні проводять різні тематичні, а головне безкоштовні заняття. Зокрема, цієї п’ятниці, 11 травня, у Львівській обласній бібліотеці для дітей, що на вулиці Винниченка, 1 (“Зелена кімната”) відбудеться чергова зустріч із вагітними. Початок об 11.00.
Зореслава Городенчук, акушер-гінеколог, кандидат медичних наук:
– Свого часу я була причетна до організації школи для вагітних, де жінок вчили, що відбуватиметься під час пологів і як зарадити собі в різних ситуаціях. Про методику гіпнопологів мені мало що відомо, але я точно знаю, якою важливою для жінки є підготовка. Гімнастика, дихальні вправи дозволяють їй контролювати себе, не хвилюватися та легше народити дитину. Починати готуватися до пологів жінкам треба від самого початку вагітності, навіть ще до зачаття. Якщо ж мовиться конкретно про навчання, відвідування шкіл чи курсів, то в першому триместрі жінці ще самій треба звикнути до думки, що вона вагітна, все усвідомити. А вже з другого триместру починати відвідувати різні заклади, де б її навчили правильно готуватися до пологів. Часто там збираються вагітні або матусі, які вже мають позитивний досвід. Така собі група підтримки. Звісно, хтось має можливість ходити на курси гіпнопологів, а хтось хоче підготуватися до цієї події без усяких новочасних методик. Звичайні курси пологів можна відвідувати в багатьох місцях Львова. Найбільше їх при церквах, християнських центрах, а ось при поліклініках вони чомусь не працюють… Наприклад, чимало позитивних відгуків можна почути про Школу народжувати, що при храмі Ольги та Єлизавети, і курси з підготовки до пологів та відповідального батьківства при церкві Різдва Пресвятої Богородиці. Кожна жінка може обрати те, що підходить саме їй.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6510 / 4.18MB / SQL:{query_count}