Не сидіть на холодному!

Через сидіння на лавці, камінні, траві чи бетоні можна легко заробити цистит, запалення яєчників і простатит

Хоча надворі весна, сонце щораз більше пригріває, проте земля, тротуари ще не прогрілися. Тому, посидівши, навіть недовго, на холодній лавці, камінні, траві чи бетоні, можна легко заробити запалення. У жінок є всі шанси захворіти на цистит, у чоловіків – на простатит. Проте й це ще не всі проблеми, які виникають через те, що захотілося присісти у шортах або короткій спідниці просто на бетон у парку!
Зі слів лікаря сімейної медицини Галини Явір, саме навесні, а також восени збільшується кількість пацієнтів, яких через переохолодження доводиться скеровувати до гінекологів, урологів та нефрологів. «Сидіти на холодному не рекомендується нікому, особливо дівчатам. Навесні, коли літо ще не настало, а молодь, особливо дівчата, уже роздяглася, а також восени, коли літо ще «в голові», а на вулиці – значне зниження температури, дуже легко переохолодитися, – каже лікар. – Уже через кілька годин або днів можуть з’явитися такі симптоми, як біль при сечовипусканні, у попереку, висока температура».
Найпоширенішою проблемою, яка може розвинутися внаслідок переохолодження, є цистит, уточнює уролог Андрій Мирний. Його характерними ознаками є болюче сечовипускання, нетримання сечі, біль у попереку, ріжучий біль внизу живота, свербіж статевих органів, висока температура. «Як наслідок може виникнути запалення нирок, а в подальшому – проблеми з вагітністю», – каже уролог.
Дуже часто в чоловіків переохолодження провокує розвиток гострого простатиту. «Через низьку температуру повітря відбувається звуження кровоносних судин. Порушується живлення тканини передміхурової залози, що спричиняє порушення її діяльності!» – наголошує Андрій Мирний.
Сидячи на холодному бетоні чи лавці, також можна заробити радикуліт. Спочатку людина відчуває легке нездужання, неприємні відчуття в попереку. Через добу-дві біль може стати прострілюючим, різким, людина не може нормально рухатися, спати.
Ще одне ускладнення, яке може виникнути, – аднексит (запалення яєчників). «Причиною аднекситу є інфекція, але активізує її саме переохолодження ніг та органів малого таза, – веде далі співрозмовник «Львівської Пошти». – У хворого з’являється біль у нижній частині живота, біль у попереку, висока температура».

Як уникнути хвороби

Щоб не виникало проблем зі здоров’ям через переохолодження, варто дотримуватися таких профілактичних заходів:
* Вдягатися тепло, відповідно до погоди. Особливо це стосується жінок, які часто надягають тонкі колготки, коли на вулиці ще досить холодно.
* Не сідати на холодні сидіння в громадському транспорті, лавки на зупинках.
* Дбати про імунітет – повноцінно і правильно харчуватися, частіше гуляти на свіжому повітрі, займатися спортом.
* Не провадити малорухливий спосіб життя. Навіть за наявності сидячої роботи влаштовувати регулярні перерви, розминати м’язи, бажано відвідувати спортзал чи робити фізичні вправи удома. Необхідно пам’ятати, що через брак руху може погіршитися кровообіг стінок сечового міхура, що часто призводить до циститу.
* Носити білизну із натуральних тканин, уникати тісної білизни.
* Дотримуватися правил особистої гігієни, зокрема гігієни статевих органів, задля запобігання потрапляння інфекції.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1194 / 4.08MB / SQL:{query_count}