Чай позитивно впливає на жіночі гени

У жінок, які регулярно пили чай, відбулися зміни в генах, що впливають на виникнення раку

Такого висновку дійшли вчені з Університету Уппсали в Швеції. На їхню думку, різні чинники можуть впливати на наші гени. Куріння, нездорове харчування, деякі хімічні речовини та рівень фізичної активності здатні призвести до мутації окремих генів. І хоча при цьому самі генетичні коди зберігають свої основні функції, пошкоджені гени дають про себе знати, підвищуючи ризик виникнення раку, хвороб серця та різних хронічних захворювань. Саме ці зміни в організмі та чинники, що їх провокують, вивчає епігенетика.
На щастя, проведені раніше медичні дослідження підтвердили, що з негативними епігенетичними змінами успішно справляються такі напої, як чай та кава. Але як саме вони допомагають знизити ризик хвороб і зменшити згубний вплив на експресію наших генів, досі залишалося загадкою. Аж поки команда фахівців із університету Уппсала не взялася вивчати цей механізм ретельніше. У процесі виявилося, що в жінок, які регулярно пили чай, відбулися зміни в генах, що впливають на виникнення раку і метаболізм естрогенів. У чоловічому організмі нічого такого не було зафіксовано.
Вчені пояснюють це тим, що активні речовини в чаї впливають лише на гормони естрогену, що є більш поширеним у жіночому організмі. Дослідники також теоретизують, що в середньому жінки споживають більше чаю, аніж чоловіки, що робить ефект більш вираженим. Щодо останнього, то це лише здогадки, але факт залишається фактом – саме занадто високий рівень естрогену підвищує ризик онкозахворювань. Отже, якщо чай допомагає нормалізувати рівень естрогену, то і його протиракова властивість цілком виправдана.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6808 / 4.06MB / SQL:{query_count}