Небезпечна краса

У салонах манікюру, татуажу, пірсингу і в стоматологічних кабінетах найлегше підхопити гепатит

Інфекція, яка уражає клітини печінки і може призвести до виникнення цирозу печінки та раку, і далі загрожує українцям. За статистикою, в середньому кожна 12-та людина у світі є носієм вірусу гепатиту В або C, однак рівень обізнаності людей із цими захворюваннями вкрай низький!
Зі слів лікаря-епідеміолога відділення організації епіддосліджень Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України Уляни Федоряченко, з початку року вже зареєстровані 32 випадки вірусного гепатиту В. Перевищення спостерігається у Сколівському, Яворівському, Миколаївському і Пустомитівському районах Львівської області та самому Львові.
“Вікова група серед захворілих різна – і 19-річні, і ті, кому за 60, – стверджує епідеміолог. – Що стосується ймовірних факторів інфікування, то переважали хірургічні втручання (25%), медичні маніпуляції (12,5 %), стоматологічні послуги (9,4%), статевий контакт, манікюр у салонах (по 6,2%), переливання плазми крові, контакт із хворим на вірусний гепатит В, перукарські послуги, введення наркотичних речовин, манікюр і татуаж, зроблені фахівцем удома (по 3,1%)”.
За даними Уляни Федоряченко, на вірусний гепатит С з початку року захворіли 12 жителів області. Вірус вони підхопили також переважно через манікюр у салонах, різні медичні маніпуляції та хірургічні втручання, а також довенне введення наркотиків, стоматологічні послуги, манікюр, зроблений фахівцем удома, і статевий контакт.
“За перших симптомів захворювання варто відразу викликати лікаря або звернутися у заклад охорони здоров’я. До приїзду швидкої медичної допомоги хворого потрібно ізолювати від оточення!” – наголошує епідеміолог.

Є вісім типів вірусів гепатиту: A, B, C, D, E, J, F, TT. Деякі з них починаються поступово, мають безсимптомний перебіг і не проявляються тривалий час, тому гепатит (особливо С) іноді називають “лагідний убивця”.
Вірусний гепатит А та Е – це гострі кишкові інфекції з ураженням печінки.  Вірус передається через забруднену воду, продукти харчування, брудні руки. Гепатити B і C передаються хірургічним і статевим шляхами, під час пологів, переливання крові, внаслідок використання нестерильних інструментів та виробів медпризначення, під час пірсингу, татуювання, а також через засоби особистої гігієни (зубна щітка, бритва, ножиці).
Захворювання може проявлятися збільшенням печінки, болем у правому підребер’ї, відчуттям важкості в цій ділянці, жовтяницею і свербежем шкіри, підвищенням температури тіла, нудотою, блюванням, потемнінням сечі та знебарвленням випорожнень.
Єдиним ефективним засобом профілактики вірусних гепатитів А і В є вакцинація. А щоб уникнути інфікування гепатитами А і Е, варто використовувати для пиття, миття посуду, овочів та фруктів лише кип’ячену воду, мити руки з милом і споживати якісні продукти харчування.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.9030 / 4.08MB / SQL:{query_count}