Захистіться від раку!

Перелік обстежень за віком, які варто проходити чоловікам і жінкам

Рак молочної залози на I стадії виліковний у 95% жінок. Натомість кожній четвертій жінці в Україні рак грудей діаг­ностують вже на ІІІ-ІV стадії, коли ефективність лікування значно знижується. Подібна ситуація і зі здоров’ям чоловіків: у 21% випадків рак простати виявляють вже на метастатичних стадіях, пише МОЗ.
Разом із Національним інститутом раку міністерство подало перелік обстежень за віком, які допоможуть запобігти онкозахворювання або діагностувати їх на ранніх стадіях.

Які обстеження і в якому віці слід пройти жінкам

Від 20 до 29 років:
Клінічне обстеження грудних залоз – 1 раз на рік; цитологічну діагностику (ПАП-тест) на рак шийки матки – з 21 року, 1 раз на 3 роки.

Від 30 до 39 років:
Клінічне обстеження грудних залоз – 1 раз на рік; цитологічну діагностику (ПАП-тест) і тест на вірус папіломи людини (ВПЛ-тест) – 1 раз на 5 років.

Від 40 до 49 років:
Клінічне обстеження грудних залоз – 1 раз на рік; мамографію – 1 раз на 2 роки; цитологічну діаг­ностику (ПАП-тест) і тест на вірус папіломи людини (ВПЛ-тест) – 1 раз на 5 років.

Від 50 років і старшим:
Клінічне обстеження грудних залоз – 1 раз на рік; мамографію – 1 раз на 2 роки; колоноскопію – 1 раз на 5 років.

Які обстеження і в якому віці слід пройти чоловікам

Від 40 до 49 років:
Огляд в уролога – 1 раз на рік. Після огляду лікар може призначити аналіз крові на ПСА-тест (простат-специфічний антиген).

Від 50 років і старшим:
Огляд в уролога – 1 раз на рік. Після огляду лікар може призначити аналіз крові на ПСА-тест (простат-специфічний антиген). Колоноскопію – 1 раз на 5 років.

Після 60 років інші обстеження за потреби призначає сімейний лікар або терапевт.
У МОЗ застерігають: якщо помітили будь-які зміни у своєму здоров’ї – негайно зверніться до сімейного лікаря чи терапевта! Він скерує вас на відповідні обстеження чи до вузького спеціаліста.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7433 / 4.35MB / SQL:{query_count}