Після кору – дифтерія?

Вакцинацію проти цієї недуги варто повторювати кожні 10 років

Окрім кору, українці мають бути готові й до спалаху дифтерії. “Він може бути набагато масштабнішим та страшнішим за той, який Україна вже пережила у 90-их роках, коли на дифтерію захворіло майже 20 тисяч людей, з яких 696 померло”, – заявила голова Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець.
З її слів, рівень вакцинації українців сьогодні найнижчий у Європі і один із найнижчих за всю історію нашої країни. Проти дифтерії вакциновані лише близько 47,5% дітей і набагато менше дорослих. Така картина недовакцинації спостерігається вже упродовж кількох років.
“Недостатня в останні роки просвітницька робота з боку МОЗ та МОН, постійні перебої з постачанням вакцин та сироваток призвели до того, що колективний iмунiтет до дифтерiї знизився до критичного рiвня, а тому спалах цієї небезпечної хвороби неминучий, і це справа дуже короткого часу. Я неодноразово попереджала чиновників, що їхня бездіяльність призведе до трагічних наслідків. На жаль, мої прогнози щодо кору справдилися. І дуже не хотілося б, щоб так само відбулося з дифтерією”, – каже парламентар, інформує її прес-служба.
Дифтерія не тільки спричиняє такі важкі ускладнення, як неврити, нефроз, інфекційно-токсичний шок, міокардити, а й часто призводить до смерті. Зі слів Ольги Богомолець, врятувати хворого можна лише вчасним введенням спеціальної сироватки. На жаль, разом із низьким рівнем вакцинації в Україні сироватки майже повністю відсутні за винятком кількох сотень доз, отриманих як гуманітарна допомога. За такої ситуації смертність від дифтерії може сягати 50%.
“Сподіватися, що завтра сироватки проти дифтерії з’являться в Україні і що вас зможуть урятувати, не варто. Досвід останніх двох років свідчить, що державні закупівлі медикаментів практично паралізовані, а МОЗ не спроможний упоратися з проблемою. Тому єдина можливість убезпечитися від украй небезпечної хвороби – зробити вакцинацію собі та своїм близьким і повторювати її кожні 10 років. Так ви не тільки захистите самих себе, але й зможете запобігти поширенню хвороби в масштабах цілої країни!” – наголосила парламентар.

Як розпізнати дифтерію?

Треба бити на сполох, якщо у вас: різке підвищення температури, загальна слабкість, підвищена сон­ливість, часте серцебиття, біль голови, запаморочення, знижений апетит, нудота, блювання, блідість шкіри, біль у горлі (особливо при ковтанні), почервоніння та набряк горла, збільшення шийних лімфовузлів, набряк шиї, збільшення зівного язичка, дужок, мигдалин, поява на них плівки сіро-білого кольору. Всі ці симптоми разом узяті є ознакою, що дифтерійна паличка почала виділяти токсин, який руйнує клітини організму. Інкубаційний період хвороби – від 2 до 10 днів. Отже, перші симптоми недуги, яка передається повітряно-крапельним шляхом, з’являться після контакту з хворим дуже скоро.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1914 / 4.36MB / SQL:{query_count}